Papirüs Fidancılık Gelecek için Üretiyor

İsmini, insanlığın ilerlemesini mümkün kılan papirüs bitkisinden alan Papirüs Fidancılık tüm dış mekân bitkilerini kendi tesislerinde modern yöntemlerle üretiyor.

Papirüs Fidancılık Gelecek için Üretiyor

Papirüs Fidancılık Şirket Sahibi Aytül Çevik 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun oldu. Aytül Çevik, peyzaj alanında kullanılan tüm bitkilerin üretimi, projelendirmesi ve uygulaması konusunda uzun yıllara dayanan deneyimi ile çalışmalarını yürütüyor.

 

papirüs fidancılık

 

Daha Yeşil Bir Dünya

İlk kez eski mısırlıların kullandığı, sonrasında Yunanlılara ve Romalılara yayılan Papirüs bitkisi ve gövdesinden yapılan papirüs kağıdı insanoğlunun yüzyıllar boyunca yegane yazı yazabilme aracı olarak bir bitkiden çok daha fazlası olarak tarihe geçtiğini ifade eden Aytül Çevik, "Biz de gelecek nesillere daha yaşanabilir, daha yeşil, daha düzenli şehirlerde yaşayabilsinler diye müşteri odaklı çözümlerimizle sektörümüzde papirüs etkisi yaratmak, bir fidan yetiştiricisinden çok daha fazlası olmak istedik ve bu yola çıktık" dedi.

 

papirüs fidancılık

 

 

Kaliteli Üretim

Papirüs Fidancılık'ın üretim profili hakkında bilgi veren Çevik, "Şirketimiz Sakarya İli Pamukova İlçesi Çardak Köyünde 2003 yılından bu yana üretim yapıyor. Başlangıçta iki ortaklı olarak kurulan işletmemiz 2013 yılında şirketleşerek çalışmalarına devam ediyor. Üretim çalışmalarımızı mülkiyeti şirketimize ait, içerisinde 8 adet sera bulunan, 45 bin metrekare arazide modern yöntemlerle gerçekleştiriyoruz. Çok değerli bir ekibe sahibiz, Bayram Ekşi kuruluşumuzdan bu yana fidanlığımızın daimî üretim sorumlusu olarak ailemizden birisi olarak katkılar sunuyor" dedi.

 

 

papirüs fidancılık

 

 

Geniş Ürün Profili

Tamamen süs bitkisi üreticiliğine yönelik olarak çalışan Papirüs Fidancılık, saksıda sarılıcı hedera türleri ve Arap Yasemini, çalı türünde defne, taflan, kartopu, berberis, nandina türleri, dağ muşmulası, bodur bambu türleri üretiyor. Sayılan çalı türleri başta olmak üzere ayrıca toprakta ibreli türlerde leylandi, mazı, m. servi türlerinde üretim yaparken satışlarının neredeyse tamamı saksılı olarak yapılıyor. Son yıllarda özellikle sektörel talebin de yönlendirmesi ile saksı ve bitki boyutlarını arttırarak üretim yapıyor. Müşterileri profili İstanbul peyzaj firmaları ağırlıklı olmakla birlikte, son yıllarda yapılan üretimler İtalya'ya da ihracat ediliyor.

 

 

papirüs fidancılık

 

 

Proje Tasarımı ve Uygulama Hizmetleri

Üretimin yanı sıra peyzaj proje tasarımı ve uygulama çalışmalarını da yürüttüğünü belirten Çevik, "Marmara Bölgesi başta olmak üzere proje ve uygulama hizmeti vermekteyiz. Betonlaşmanın ve şehirleşmenin hızla arttığı günümüz dünyasında, gelecek nesiller adına aslında bir bitkiden daha fazlasını yetiştirdiğimizin bilinciyle hep birlikte daha güzel yarınlar inşa etmek istiyoruz. Bu anlayışla projelerimizi tasarlıyor ve uyguluyoruz. Geleceği şekillendirmek bizim elimizde, daha yeşil bir dünyayı bizden sonraki nesillere bırakmamız gerekiyor" dedi.    

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler