ÖZYER:ORMAN AŞKIYLA SEFERBER OLDU

Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Özyer, 2014 yılı içerisinde Urfa ve çevresinin ormanlık alanlara kavuşabilmesi için ekiplerin seferber olduğunu söyledi.

ÖZYER:ORMAN AŞKIYLA SEFERBER OLDU

Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Mehti Özyer, Şanlıurfa Orman İşletme Müdürü Fadıl Topdağ ile birlikte TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesini ziyaret ederek Yönetim Kurulu ile görüştü.

Müdürlüğün birimleri, yapısı  ve işleyişi hakkında bilgiler veren Özyer, yeşile hasret bir bölge olan Güneydoğunun ve özellikle Şanlıurfanın ağaçlandırılması ve ormanlık alanların çoğaltılması için bütün personel ve araç parklarını seferber ettiklerini söyledi. Özyer, hazineye ait uygun bölgelerde fidan dikim çalışmalarının 2014 sezonunda da tüm hızıyla devam edeceğini, ayrıca vatandaşlara ücretsiz fidan desteği verilerek ağaçlandırma kapasitesinin arttırıldığını da sözlerine ekledi. 
Şanlıurfa Orman İşletme Müdürü Fadıl Topdağ ise yeşil alanların çoğaltılması ile ilgili yaptığı konuşmasında "İlimizde 2013 yılı içerisinde 7900 dekarlık alanda 2.198.000 adet fidan toprakla buluşturuldu. Müdürlüğümüzün dikim çalışmalarının yanı sıra, okul bahçeleri, mezarlıklar ve camiler gibi sosyal kurum ve alanlar için de destek verildi ve bu destek devam etmektedir. İl merkezi ve ilçelerimizde Ocak- Şubat- Mart dönemlerinde ücretsiz fidan dağıtımı devam edecektir. Ve diyoruz ki; Suyla buluşan Şanlıurfa yeşille de buluşacaktır" dedi.

Kurum olarak ormanlık alanların arttırılmasına yönelik her türlü çalışmada bulunmak istediklerini belirterek ziyaretlerinden dolayı Özyer ve Topdağa teşekkür eden TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M. Sadık Sade de"Yaptıkları çalışmalardan dolayı Bölge Müdüründen işçisine kadar tüm orman işletmesi çalışanlarına müteşekkiriz. Bizler de TÜMSİAD camiası olarak sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında, geçtiğimiz günlerde havaalanı civarında 500 fidanlık TÜMSİAD Hatıra Ormanının dikimini gerçekleştirerek çorbada tuzumuz olsun dedik. Duyduğumuz mutluluk tarif edilemez" diye konuştu.


Paylaş: 

Diğer Haberler