Orman Mühendisleri Odası Akademi Kuruluyor

Orman Mühendisleri Odası, ormancılık faaliyetleri alanlarında öncü ve önder olacak yarının liderlerini milli, manevi ve evrensel değerlere bağlı olacak şekilde yetiştirmek amacıyla “OMO Akademi”yi kuruyor.

Orman Mühendisleri Odası Akademi Kuruluyor

 

Orman Mühendisleri Odası, ormancılık faaliyetleri alanlarında öncü ve önder olacak yarının liderlerini milli, manevi ve evrensel değerlere bağlı olacak şekilde yetiştirmek amacıyla “OMO Akademi”yi kuruyor. Bilgi ve tecrübelerin gelecek nesillere aktarılması hedeflenen akademi için hazırlıklar başladı.

Orman Mühendisleri Odası’ndan yapılan açıklamada, “Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda, kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren; orman mühendisi, orman endüstri mühendisi ve ağaç işleri endüstri mühendisi meslek mensuplarını ulusal ve uluslararası ormancılık faaliyetleri alanlarında öncü ve önder olacak şekilde yarının liderlerini milli, manevi ve evrensel değerlere bağlı olacak şekilde yetiştirmek; teknik, idari ve akademik olarak en iyi şekilde eğitmek, üyelerimiz arasındaki birlik ve beraberliğin güçlendirmesi ile meslek mensuplarımızın ormancılık ve genel konularda elde ettikleri bilgi ve tecrübelerini gelecek kuşaklara en güçlü bir biçimde aktarabilmelerini sağlamak amacıyla “OMO Akademi” kurulmasına ihtiyaç duyulmuştur. Mesleğimiz ve meslektaşlarımız adına, ülkemiz ve dünya ormancılığı alanında hep daha fazlasını birlikte başarmaya devam edeceğimiz temennisiyle, OMO Akademi’nin tüm meslek mensuplarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.” denildi.

z5A-12nJsIw
Paylaş: 

Diğer Haberler