Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri İçin Takvim Belli Oldu

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası ve Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanları Konseyi (PEMKON) tarafından düzenlenen Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri 11. yılına giriyor.

Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri İçin Takvim Belli Oldu

 

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası ve Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanları Konseyi (PEMKON) tarafından düzenlenen Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri 11. yılına giriyor. Bu etkinlik, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası ile üniversitelerde faaliyet gösteren PMOGenç Öğrenci Üye Komisyonu arasındaki iletişimi güçlendirmek ve iş birliğini artırmak amacıyla düzenleniyor.

 

Ödüller, peyzaj mimarlığı bölümü öğrencilerine mesleğe adım atma aşamasında ulusal ve uluslararası düzeyde proje üretme düşüncesi ve cesaretini kazandırmayı hedeflemektedir. Ayrıca, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası ile Peyzaj Mimarı adayları arasındaki bağı güçlendirmeyi, Peyzaj Mimarlığı disipliniyle ilgili birimlerin yaratıcı Peyzaj Mimarı adaylarını keşfetmesine olanak sağlamayı, ülkemizdeki farklı üniversitelerin Peyzaj Mimarlığı Bölümlerinde uygulanan eğitim yaklaşımlarını izleyebilmeyi ve peyzaj mimarlığı mesleğinin görünürlüğünü artırmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle, ödüller sadece lisans öğrencilerinin planlama ve tasarım stüdyolarında proje hazırlayan başvurularını kapsamaktadır.

 

Ödüller, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Takvimi içinde son sınıf öğrencilerinin planlama/tasarım stüdyolarında ve bitirme projesi olarak değerlendirilen proje derslerinde ürettikleri proje çalışmalarına odaklanmaktadır.

 

 

Takvim

İlan tarihi: 05.06.2023

Son soru sorma tarihi: 19.06.2023 

Soruların yanıtlanması: 23.06.2023 

Projelerin son teslim tarihi ve saati: 07.08.2023, saat: 17.00 

Seçici Kurul`un değerlendirme tarihi: 10.08.2023, saat: 10.00

Sonuçların açıklanması tarihi: 11.08.2023 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler