MİLLET BAHÇESİ SAKARYA'YA DEĞER KATACAK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem YÜCE; Türkiye’nin ve dünyanın en prestijli dergileri arasında gösterilen Plant Dergisi’ne Sakarya’da inşa edilen Millet Bahçesi’ni değerlendirdi.

MİLLET BAHÇESİ SAKARYA'YA DEĞER KATACAK

“Millet Bahçesi Sakarya’ya değer katacak”

Türkiye’nin ve dünyanın en prestijli dergileri arasında gösterilen Plant Dergisi’ne Sakarya’da inşa edilen Millet Bahçesi’ni değerlendiren Başkan Ekrem Yüce, “Şehrimize nefes aldıracak Millet Bahçesi’nin açılışını Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir törenle gerçekleştireceğiz. İnşallah Sakarya Millet Bahçesi’ne yeni yılda kavuşacak. Hayırlı olsun” dedi.

70 BİN METREKARE

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya’ya nefes aldıracak Millet Bahçesi için Plant Dergisi’ne özel açıklamalarda bulundu. Sakaryaspor Eski Stadyumu’nun bulunduğu alanda inşa edilecek projenin yılsonuna kadar tamamlanacağını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın katıldığı bir törenle açılışını gerçekleştireceklerini ve şehir merkezinde yaklaşık 70 bin metrekarelik yeşil alanın hizmete sunulacağını ifade etti.

ÇOK YAKIŞACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini ifade ederek sözlerine başlayan Başkan Ekrem Yüce, “Yerel seçimler öncesinde şehrimizle müjdesi paylaşılan bu özel proje Sakarya’mıza değer katacak, AK Parti belediyeciliğin yeşile verdiği önemi bir kez daha gözler önüne serecektir. Eski Sakaryaspor Stadyumu’nun yanında Çark Mesire ve altyapı tesislerinin de dahil edilmesiyle yaklaşık 70 bin metrekarelik alanda Millet Bahçesi inşa ediliyor. Sosyal yaşamın merkezi olacak Millet Bahçesi inşallah Sakarya’ya çok yakışacak.” dedi.

DAHA ÇOK YEŞİL

Millet Bahçesi’nin zengin sosyal donatı alanlarına sahip olacağını ifade ederek sözlerini sürdüren Başkan Yüce, “Daha çok yeşil, geleceğe miras temiz bir çevre hedefimiz var. Millet Bahçesi’nde de yeşil alanların yanı sıra yürüyüş ve spor alanları, oturma alanları, çocukların oyun oynayabileceği alanlar, millet kıraathanesi, gezinti alanları, süs ve koku bitkileriyle biyolojik gölet, botanik bahçe yer alacak. Mazisiyle hatıralarımızda iz bırakan Sakaryaspor’un hatıraları da Millet Bahçesi’nde yaşatılacak. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BÜYÜKŞEHİR KATKISI

Başkan Ekrem Yüce, Sakarya’yı yeşil alanları ve doğal güzellikleriyle geleceğe taşıyacaklarını ifade ederek, “Sakarya, doğanın tüm güzelliklerine ev sahipliği yapan, toprağı, suyu, havası, yeşiliyle güzel memleketimizin nadide bir köşesi. Sapanca Gölü, Acarlar Longozu, Doğançay Şelalesi, karadeniz kıyıları şehrimizde. Daha nice doğal güzelliklerin adresi Sakarya. Yeşili koruyan, daha çok yeşil ile sürdürülebilir çevreye katkılar sunan bir anlayışa sahibiz. İnşallah şehrimiz yeşilini gelecek nesillerimize miras bırakacak, şehrimiz güzelliklerini hafızalara kazıyacağız.” diye konuştu.


Paylaş: 

Diğer Haberler