Millet Bahçeleri Şehirleri Yeşillendiriyor: Bakan Özhaseki'nin Değerlendirmesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Türkiye'nin her bir iline yemyeşil bir görünüm kazandırma hedefiyle hayata geçirilen millet bahçeleri, yaz mevsimine hazır hale geldi.

Millet Bahçeleri Şehirleri Yeşillendiriyor: Bakan Özhaseki'nin Değerlendirmesi

 

Bakan Mehmet Özhaseki, şehirlerin millet bahçeleriyle nefes aldığını vurgulayarak, "Şehirlerimizin merkezinde, çocuk oyun alanlarından yürüyüş yollarına ve spor alanlarına kadar geniş yelpazede yeşil alanlar sunan millet bahçelerimiz, vatandaşlarımızı ağırlamaya hazır." şeklinde konuştu.

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından vatandaşların doğayla buluşmalarını sağlamak amacıyla Türkiye genelinde hizmete sunulan millet bahçeleri, şehrin karmaşasından uzaklaşarak nefes alma fırsatı sunuyor. 81 ilde 100 milyon metrekarelik hedef kapsamında 2018'den bu yana 237 millet bahçesi hizmete açılırken, 275 millet bahçesinin yapımı ise hız kesmeden devam ediyor.

 

Bakan Özhaseki, millet bahçelerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu 2053 Net Sıfır Emisyon ve Yeşil Kalkınma hedeflerine ulaşma yolunda önemli bir rol oynadığını belirtti. Çevre alanında yapılan hizmetleri millet bahçeleri projeleriyle taçlandırdıklarını ifade eden Bakan Özhaseki, "Millet bahçelerimiz, şehirlerimizin nefes almasını sağlıyor. Yeşilin farklı tonlarıyla donatılmış, çocuklar için oyun alanlarından spor aktivitelerine kadar geniş olanaklar sunan millet bahçelerimiz, vatandaşlarımızı bekliyor." açıklamasında bulundu.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler