MASAL PARK BÜYÜLEYECEK

Çocuklar için müthiş bir proje hazırlayan Afyonkarahisar Belediyesi, şehrin en gözde yerlerinden olan Uydukentte Masal Dünyası Parkını kuruyor

MASAL PARK BÜYÜLEYECEK

 Belediye Başkanı olan Burhanettin Çobanın seçim projeleri arasında yer alan Uydukent-Yeşilyurt Mahallesinde yapılan Masal Dünyası Parkında sona gelindi. Çocukların masal dünyası kahramanlarını yakından tanıyıp büyük keyif alacağı parkta, bir yandan masal evleri yapılırken diğer yandan macera ve survivor parkurları ile çocuk oyun gruplarının altyapısı oluşturuldu.

SABIRSIZLIKLA BEKLENİYOR

          32 bin metrekare alan üzerinde muhteşem bir görsellik kazandırılacak park içerisinde bulunan kayanın doğallığı korunarak etrafına şelale ve havuzun yapım çalışmaları tamamlandı. Ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarında da sona gelinen parkta, ailelerin rahatça dolaşabileceği geniş yürüyüş yolları oluşturuldu. Afyonkarahisar eski Belediye Başkanı M. Sami Hancıoğlunun adının verildiği Masal Dünyası Parkında belirgin hale gelirken, sabırsızlıkla bekleniyor. Çocukların hayal gücünü geliştirecek masal kahramanları figürlerinin yer aldığı parkta doğal kayalar fıskiye olarak kullanılacak. 

MASAL KAHRAMANLARI ATÖLYEDE HAZIRLANDI

        Masal Dünyası parkını renklendirecek masal kahramanları ise Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğünün Devlet Parkında yer alan atölyesinde hazırlandı ve monte edilmesi bekleniyor. Dışarıda özel bir firmaya yüksek maliyetlere yaptırmak yerine Belediyenin kendi kurduğu atölyesinde düşük maliyetlerle imal edilen masal kahramanları, Afyonkarahisarda bir ilk olacak.  Masal kahramanlarının modellenmesi, kalıba alınması, tamir ve tadilatlarının yapıldığı atölyede 21 Masaldan 105 Kahraman bulunacak.  Fiber malzeme ile yapılan masal kahramanları, hafif ve aynı zamanda da dayanıklılığı ile çocukların vazgeçilmez oyun gurubu olacak.


Paylaş: 

Diğer Haberler