MAKÜ AĞAÇLANDIRILIYOR

MAKÜ AĞAÇLANDIRILIYOR

​2013 yılında ülkemiz genelinde başlatılan "Üniversitelerimizi Ağaçlandırıyoruz" kampanyası kapsamında Bölge Müdürlüğümüz ile Burdur Mehmet Akif Üniversitesi (MAKÜ) arasında 23.07.2013 tarihinde yapılan protokol gereği MAKÜ İstiklal Kampüsü alanında erozyon ve ağaçlandırma uygulamaları için arazi hazırlıkları tamamlandı.  

210 hektar alanda ve üç yıl süre olarak öngörülen proje kapsamında daha önce 2013 yılı ve 2014 yılı bahar döneminde kampüs alanına 62 bin adet fidan dikilmişti. Arazi hazırlığı döneminde Burdur Orman İşletme Müdürlüğümüzce 64 hektar tam alanda alt toprak işlemesi, 115 kilometre mini ekskavatörle teras yapımı ve 8 kilometre dikenli tel çit ihatası başarı ile tamamlandı.

Yaklaşan dikim sezonunun başlaması ve fidan dikimi için uygun şartların oluşması ile kampüs alanına iklime ve yöreye uygun yerli ağaç türlerimizden ardıç, kızılçam, karaçam, akasya servi ve dişbudak olmak üzere 250 bin adet daha fidan dikimi yapılacak.  Protokol gereği ağaçlandırma çalışmaları 2015 yılında tamamlanacak.    


Paylaş: 

Diğer Haberler