LOJMANLAR YIKILIP YEŞİL ALAN YAPILACAK

Sivas Caddesi üzerinde bulunan askeri lojmanların ve iki villanın yıkımına başlandı. Alan, yıkım sonrası yeşillendirilecek.

LOJMANLAR YIKILIP YEŞİL ALAN YAPILACAK

 

Yıkım başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile askeriye arasında yapılan protokol gereğince Sivas Caddesi üzerinde (Büyükşehir Belediyesi yanı) bulunan askeri lojmanların ve iki villanın yıkımına başlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, konuyla ilgili yaptığı açıklamada : “Lojmanların yıkılmasıyla oluşacak yeşil alan, şehrimize ayrı bir güzellik katacak.” dedi.
Yıkım çalışmalarını yerinde denetleyen ve yıkımın ardından uygulanacak projeyi inceleyen Başkan Özhaseki, daha sonra çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Lojmanların ve iki villanın yıkılmasının ardından çıkacak alanın yeşil alan olacağına dikkat çeken Özhaseki: “Belediye olarak biz bir park projesi yaptırdık. Burası yeşil alan olacak ve Kayserili hemşehrilerimize hizmet verecek. Bu alan 4 bin metrekareden fazla. Belediyemizin önündeki yeşil alanla birlikte neredeyse 5-6 bin metrekarelik yeni bir park alanı daha yapmış oluyoruz.” dedi.

10 milyonluk proje 
Bu projenin maliyetli bir proje olduğuna dikkat çeken Başkan Özhaseki, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu yeşil alan çalışması biraz pahalıya mal oluyor. Çünkü lojmanların yıkılarak bir başka yere yapılması, binaların karşılığının verilmesi Büyükşehir Belediyemize tam 10 milyon liraya mal oldu. Kayseri'miz için helal olsun. Şehrin en önemli yerinde bulunacak bu yeşil alan, şehrimize ayrı bir güzellik katacak. Bir dönüşüm projesi olan bu alan hem Kayseri'ye bir kazanım olacak hem de Büyükşehir Belediyesi'nin önü açılmış olacak. Bu binalar inşallah bir ay içerisinde yıkılır ve ardından bizde park çalışmasına başlarız.”


Paylaş: 

Diğer Haberler