LİSANS SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

LİSANS SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ tarafından Fransız Meilland Peyzaj Güllerinin, Türkiyede üretimi ile Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde satışını içeren Lisans Sözleşmesi 30 Eylül 2015 tarihinde imzalandı.

İmza törenine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı İhsan Şimşek İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürü Murat Ermeydan, Fransız Konsolosu Muriel Domenach Meilland firması yetkilleri katıldılar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ ile Fransız Meilland Firması tarafından imzalanan sözleşme kapsamında 10 yıl süre ile 2025 yılına kadar Meilland Güllerinin Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Üretim ve satış hakkı İstanbul Ağaç ve Peyaj AŞ tarafından alındı.

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ 2005 yılından itibaren Meilland Güllerinin Türkiyede tek lisanslı üretim ve satış hakkına sahip olmakla beraber bugün imzalanan yeni sözleşme ile peyzaj güllerinin yanında minyatür güller, balkon gülleri, baston güller ve sarmaşık güllerinin de üretimine başlanacak. Böylece Meilland güllerinin bütün türleri Türkiyede üretilecektir.

Yerli Üretim ile İstihdam Sağlanıyor...

Yerli üretim desteklenerek Sakarya, Pamukova ve Geyvede, Bursa, Kestel ve Yenşehirde, Yalova, Çınarcıkda, Antalya, Serikde yerli üreticilerilere ve köylülere gerekli eğitimler verilerek üretim gerçekleştiriyor. Bu şekilde yerli üretim ve istihdama katkı sağlanıyor. Peyzaj materyalleri üreten sektörün gelişmesi, üreticilerin AB standartlarında ürünler elde etmesi sağlanıyor. Ekonomik olarak da gelişme sağlanıyor.

Meilland Gülleri ile İstanbul Güzelleşiyor...

Meilland gülleri İstanbul peyzajnda yaygın olarak kullanılıyor. Bunun nedeni kent peyzajı için oldukça uygun özellikler barındırmasıdır. Parklarda, yol kavşak ve refüjlerde kent dokusu içinde her alanda uygulanabiliyor. Göztepe Parkı Gül Bahçesi Meilland güllerinin görülebileceği özel bir gül bahçesi olarak ön plana çıkıyor.

Kalıcı bitkilerle sürdürebilir peyzaj...

Peyzajda en önem verilen unsurlardan birisi de sürdürülebilir peyzaj anlayışıdır. Sürdürülebilir peyzaj ile kalıcı bitkiler kullanılarak daha az su ve daha az enerji harcanarak kaynakları verimli kullanılıyor.

Neden Meilland Gülleri...

Peyzaj alanları için son derece uygun özellikerler taşıyan Meilland gülleri;

  • Yılın sekiz ayında bol çiçekli kalması
  • -35°C Soğuğa ve +50°C Sıcaklığa dayanıklı olması.
  • Kurak ve verimsiz topraklarda gelişebilmesi
  • Ve fazla bakım istememesi

Özellikleri ile ön plana çıkıyor.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler