KUMLUCADA BU YIL 60 BİN FİDAN DİKİLDİ

Kumluca Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, bu yıl ilçe genelinde yapılan ağaçlandırma çalışmalarında 60 bin fidan dikildiği bildirildi.

KUMLUCADA BU YIL 60 BİN FİDAN DİKİLDİ

 

Kumluca Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, bu yıl ilçe genelinde yapılan ağaçlandırma çalışmalarında 60 bin fidan dikildiği bildirildi.

Kumluca Orman İşletme Müdürü Fuat Nur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl ilçe genelindeki ağaçlandırma sahalarında harnup, servi, zakkum çeşitleri olmak 60 bin adet yeni fidan diktiklerini söyledi.

Ağaçlandırma çalışmalarının Yanan Alanların Rehabilitasyonu ve Yangına Dayanıklı Orman Tesisi Projesi (YARDOP) çerçevesinde gerçekleştirildiğini anlatan Nur, bu çalışmalarla hem yeni genç hem de yangına dayanıklı bir orman oluşturulduğunu kaydetti.

Ağaçlandırma çalışmalarını SarıcasuSalur,Ortaköy ve Hacıveliler köyleri sınırları içinde gerçekleştirdiklerine dikkati çeken Nur, "Ayrıca Alakır Barajı'nda su korunun azami gelebileceği seviye ile orman arasında kalan bölümünü de ağaçlandırdık. Bu alana 500 adet harnup ve defne fidanı diktik. Böyle hem baraj çevresi yeşillendirildi hem de halkımızın mesire alanı olarak kullandığı alan ağaçlandırılmış oldu" dedi.

Nur, ayrıca Alakır Vadisi'nde sürdürülen HES alanlarında da ağaçlandırma çalışmaları yapıldığını bildirdi.

Kaynak: www.haberler.com


Paylaş: 

Diğer Haberler