KOCAELİ,SEKAPARKTA LALELERLE BAHARI KARŞILADI

Büyükşehir Belediyesi her yıl düzenlediği Lale Festivalinin 7.sini büyük bir coşkuyla gerçekleştirdi.

KOCAELİ,SEKAPARKTA LALELERLE BAHARI KARŞILADI

Kocaeliler, Büyükşehir Belediyesinin 7.sini düzenlediği Lale Festivali ile baharı Sekaparkta büyük bir coşku ve eğlenceyle karşıladı.

UÇURTMA TEPESİNDE

Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 7. Lale Festivali Sekapark Uçurtma Tepesi alanında gerçekleştirildi. En Güzel Lale Yarışmasının da yapıldığı festivalde 415 lale birincilik için yarıştı. Yarışmanın jüri üyeliğini Huş Fidancılıktan Durmuş Ürgüp, Kocaeli Süs Bitkileri Derneği Başkanı Engin Yener, Yalova Süs Bitkileri Üreticileri Birliğinden Ahmet Dündar, Kocaeli Çiçekçiler Derneği Başkanı Ahmet Çelebi, Ziraat Mühendisleri Odası Kocaeli Temsilcisi Aykut Sami Ünal, Peyzaj Mimarları Odası Kocaeli Temsilcisi Ayşegül Hacıalioğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Tarihi Mekanlar Şube Müdürü Volkan Şenel, Orman Mühendisleri Odasından Ali Bilgi, TÜBİTAKtan Tuncay Türetken yaptı. Jüri büyük bir titizlikle laleleri tek tek değerlendirdi.

EĞLENCELİ SAATLER

Festival, yarışmanın yanı sıra oldukça renkli görüntülere de sahne oldu. Derince Piri Reis İlköğretim Okulu Folklor ekibi Muş yöresi halk oyunu gösterisi sundu. Kartepe Belediyesi Halk Oyunları Çocuk Mehteran Takımı da ilgi çeken gösteriler arasında yer aldı. Büyükşehir Belediyesi Bandosu da birbirinden güzel parçaları vatandaşların alkışları eşliğinde seslendirdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından ayrıca alana çocuk oyun grupları kuruldu. KO-MEK de festival süresince ebru branşı tanıtımı ile küçük çocuklar için yüz boyama etkinliği gerçekleştirdi.

HERKES ÇOCUK OLDU

Etkinliğe 7den 70e çok sayıda Kocaelili katıldı. Çevre illerden de katılımın olduğu festivalde renkli görüntüler oluştu. Vatandaşlar Lale Festivalini fırsat bilerek baharın ilk pikniğini de yaptı. Sekapark bir uçtan bir uca insan seliyle kuşatılırken parklar çocuk sesleriyle doldu. Festival küçükleri kendi dünyalarında renkli bir keşfe çıkartırken büyükler de çocukluklarına geri döndü. Uçurtma tepesinde çocuklar alileriyle birlikte uçurtma uçurdu. Vatandaşlar festival gününü ise Büyükşehir Belediyesi tarafından Sekaparka ekilen lalelerle fotoğraf çektirerek ölümsüzleştirdi.


Paylaş: 

Diğer Haberler