KOCAELİDE TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER BAHÇESİ AÇILDI

İzmit Belediyesi tarafından yapılan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bahçesi düzenlenen törenle vatandaşların hizmetine açıldı.

KOCAELİDE TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER BAHÇESİ AÇILDI

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine kardeş belediye protokolü imzalamak için şehrimize gelen Kayseri Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve heyeti, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, Gençlik Kolları Başkanı Volkan Bozkır, Belediye Meclis üyeleri, Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaarslan, Tema Vakfı yöneticileri ve öğrencileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Muhtarlar ve öğrenciler katıldı.

Çocuklara Katkısına Dikkat Ediyoruz

Yenişehir Mahallesi Demokrasi Bulvarı Konak Sokak’ta yaklaşık 2000 metrekarelik alanda oluşturulan parkın açılışında konuşan Başkan Doğan “biz İzmit Belediyesi olarak çocuk dostu bir belediyeyiz. Çocuklarımız için sayısız proje gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Projelerimizi yaparken vatandaşlarımıza sağlayacağı katkıyla birlikte özellikle çocuklarımıza sağlayacağı faydayı dikkate alıyoruz.

Tek Amacımız Çocukların İyi Koşullarda Yetişmesi

Tek amacımız çocuklarımızın bizden daha iyi koşullarda yetişmesidir. Onlar bizim yaşadığımız yoklukları yaşamasınlar istiyoruz. Okulları bizim dönemimizden çok daha iyi olsun diye çalışıyoruz. Belediye başkanlığım döneminde her fırsatta okullarımızı ziyaret ediyorum. 2003 yılında Milletvekilliği döneminde de sık sık okulları gezer, onların isteklerini dinlerdim. O dönemde beni gören idareci ve öğretmenler ‘başkanım okulumuzda bir tane tepegöz var bir tane daha bize temin eder misiniz’ derken şimdi ise okullarımızda akıllı tahtalar, bilgisayar sınıfları var.

Savunma Bütçesinin Öne Geçti

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan göreve geldiği ilk günden itibaren ülkemizde eğitim ilk sırada yer aldı. Cumhuriyet tarihinde ilk defa eğitim bütçesi savunma bütçesinin önüne geçti. Cumhurbaşkanımızla birlikte okullarımızda bir dönüşüm başladı. O 70 kişilik sınıflar artık en fazla 24 kişilik sınıflara dönüştü. Belediyeler olarak bizlerde, bu tür özel çalışma ve düzenlemelerle çocuklarımızın günlük gelişmelerine katkı sağlarken diğer taraftan da gelecekte güçlü bireyler olmalarına çalışıyoruz.

Klasik Belediyeciliğin Ötesinde

Bizim hedefimiz gelecekte sağlığıyla, eğitimiyle, donanımlarıyla cumhuriyetine, vatanına, milletine bayrağına ve tabi ki dinine sahip çıkacak ve onların teminatı olacak güzel nesiller yetiştirmektir. Klasik belediyeciliğin ötesinde sosyal belediyecilik çalışmalarımızı birer birer hayata geçiriyoruz. Bu parkımızın hayata geçmesinde emeği gecen herkese teşekkürler. Umut ediyorum ki Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bahçemiz çocuklarımızın tıbbi bilgilerinde başka bir ufuk açar” şeklinde konuştu.

Bitki Açıkhava Müzesi

64 adet farklı cins bitkinin dikiminin yapıldı parkta sadece bitki üretimi olmayıp, bitki gösteri alanı, peyzaj düzenlemesi de yer alıyor. Yanlarında bitkilerin kimlik bilgileri bulunuyor. Parkın içerisinde bulunan rüzgârgülü aylara göre rüzgârların isimlerini ve yönlerini gösterirken o aylarda yaşan hava olayları da anlatılıyor. Park, aynı zamanda bir bitki açık hava müzesi özelliği de taşıyor.


Paylaş: 

Diğer Haberler