Kent ve Peyzaj Konuşulacak

8. Peyzaj Mimarlığı Kongresi, 27-28-29 Nisan tarihlerinde ‘Peyzaj ve Kent’ ana temasıyla Ankara Litai Otel TBB Konukevi’nde gerçekleştirilecek.

Kent ve Peyzaj Konuşulacak

8. Peyzaj Mimarlığı Kongresi, 27-28-29 Nisan tarihlerinde ‘Peyzaj ve Kent' ana temasıyla Ankara Litai Otel TBB Konukevi'nde gerçekleştirilecek. TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından düzenlenen kongre 3-5 Mart tarihleri arasında yapılacaktı, yaşanan depremlerin ardından ertelenen kongrenin yeni tarihi belli oldu.

 

Oda tarafından yapılan açıklamada; "Yöntem, Temsil, Bağlam, Ölçek ve Kavram alt başlıklarından oluşan 8. Peyzaj Mimarlığı Kongresi; en güncel konumuz olan deprem ve afetler ile ilgili özel bir oturum ile birlikte iklim değişikliği ve evrensel çevre krizlerinin yarattığı mekânsal, sosyal ve çevresel eşitsizlikler ve olumsuzluklarla mücadelenin asıl sorunu/soruyu oluşturduğu günümüzde, peyzaj ve kent ilişkisini disiplinler ötesi müşterek bir zeminde tartışmayı amaçlamaktadır" denildi.

 

Bildirili sunumların yanı sıra Prof. Dr. Ruşen Keleş, Prof. Dr. Hayriye Eşbah Tuncay, Prof. Dr. Derya Oktay, Doç. Dr. Emrah Yalçınalp, Doç. Dr. Deniz Aslan, Dr. Oktan Nalbantoğlu, Sunay Erdem, Can Kubin, Barış Ekmekçi, Mehmet Cemil Aktaş, Cemil Hamdi Okumuş ve Ezel Yağmur Çebi Okumuş`un davetli konuşmacı olarak yer alacak.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler