KENT MOBİLYALARI ONUN İŞİ

Alanında Türkiye’de lider konumda bulunan Park Kent Mobilyaları şirketi aynı zamanda 61 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla kendisinden söz ettiriyor. Şirket, İnteraktif Oyun Sistemi gibi yeni ürünlerle sektöre damga vuruyor.

KENT MOBİLYALARI ONUN İŞİ

 

Park Kent Mobilyaları, alanında sektörün lider firması. 1996 yılından bu yana Kentsel Donatı Elemanları ve Çocuk Oyun Parkları tasarım ve üretimini gerçekleştiren Park Kent Mobilyaları firması yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerine üstün kalite standartlarında hizmet vermektedir. Park Kent Mobilyalarının ürün grupları şöyle sıralanıyor; Metal Plastik Oyun Grupları / Ahşap Plastik Oyun Grupları / Oyun Alanları Elemanları / Açık Hava Spor ve Fitness Ekipmanları / Gazebo, Pergola, Banklar, Piknik Masaları, Çöp Sepetleri, Saksılar ve diğer kent mobilyaları / Spor Ekipmanları / Ahşap Plastik Kompozit Ürünler (PLASTDECK) / Zemin Kaplama Elemanları, Kauçuk ve Sentetik çim uygulamaları / İnteraktif ve elektronik oyun grupları.

 

 

İNTERAKTİF OYUN SİSTEMİ

Fonksiyonel ve estetik kent mobilyaları imal eden Park Kent Mobilyaları, ürünleri 61 ülkeye ihraç ediyor. Park Kent Mobilyaları üretimini Ankarada bulunan 30 bin metrekare alana kurulu fabrikasında gerçekleştiriyor. Son model teknoloji ile üretim yapan Park Kent Mobilyaları AR-GE çalışmalarına da son derece önem veriyor. Park Kent Mobilyaları, çocuklar için geleceğin oyun grupları olarak nitelendirilen İnteraktif Oyun Sistemini geliştirdi. Bilgisayar oyunu, spor ve etkileşim kavramları arasında bir bağ kurmayı amaçlayan bu sistemle bilgisayar oyunları başından kalkmayan çocukları dışarı çıkartmayı hedefleniyor.

 

 

21. YÜZYILIN ÇOCUK OYUN PARKI

Park Kent Mobilyaları Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Bayraktar, İnteraktif Oyun Sistemi için bir yıldır süren Ar-Ge çalışmasının son aşamasına gelindiğini söyledi. Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Bayraktar, "Son dönemlerde çocukların bilgisayar karşısında odalarından çıkmamaları, obezitenin ilerlemesi, sosyal ilişkilerin zayıflaması gibi gençler arasındaki sıkıntıları çözmek amacıyla biz bu çocukları nasıl dışarı çıkartabiliriz, nasıl parklarda oynatabiliriz, sosyalleştirebiliriz diye çalışmamızı yürüttük. Çocukların zevk aldığı interaktif oyun algısını geliştirecek yeni bir sistem bu. 21. yüzyıl çocuk oyun parkı olacak" dedi.

 

 

AMERİKADA YATIRIM

Park Kent Mobilyaları, Ankara Sincanda 20 bin metrekare kapalı alana sahip, 30 bin metrekare bir alan üzerinde kurulu. Bu yapısıyla Avrupanın en iyi entegre tesisi özelliğine sahip. Park Kent Mobilyalarında 250 kişi çalışıyor. Çalışanlardan 50si mimar, mühendis, peyzaj mimarı, tasarım mühendisi pozisyonunda istihdam ediliyor.

Yurt dışı yatırımları da bulunan Park Kent Mobilyaları aynı zamanda Amerikada Park&Sports isimli kendi yerini kurdu. Bütün sertifikasyonlara sahip olan Park&Sportsun ürünleri Amerikada 4 eyalette kullanılıyor.

 

 

Park Kent Furniture Inc. that located in the leading position in profession in Turkey. However, company exporting the products to 61 countries. Company, have influence the industry with innovations as well as Interactive Game Systems.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler