KENT ESTETİĞİNE YEŞİL VURGU

KENT ESTETİĞİNE YEŞİL VURGU

Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yeşiliyle ön plana çıkan ilçe Beylikdüzünün bitki örtüsünü çeşitlendiriyor. Kent estetiğine katkı sağlamak için harekete geçen belediye ekipleri, ilçenin iklim ve toprak yapısına uygun türdeki çınar, akçaağaç, dişbudak, ıhlamur, çitlembik ve at kestanesi gibi anıtsal ve kalıtsal ağaçların dikim çalışmalarını sürdürüyor.

Kentlerin gelişim yönünü belirleyen faktörlerden biri olan kent içi ağaçlandırma çalışmalarına hız veren Beylikdüzü Belediyesi, yeşil Beylikdüzünün çevre sağlığına büyük önem veriyor. Özellikle planlı kent bilincinin ve estetik anlayışın oluşturulabilmesinde cadde, bulvar ve refüjlerde yapılan ağaçlandırma uygulamaları ile peyzaj düzenlemelerine ağırlık veren ekipler, ilçenin ihtiyacı olan bölgelerdeki çalışmaları hızlandırıyor.

"Doğru Yere Doğru Ağaç"

"Doğru yere doğru ağacı dikmek için çalışıyoruz" diye Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, en son Yakuplu Mahallesi Osmangazi Caddesinde bulunan kaldırım alanlarına doğu yetişkin çınar ağaçları dikti. Ağaçlandırma çalışmalarına devam edeceklerini belirten yetkililer; ilçeyi çınar, akçaağaç, dışbudak, çitlembik, ıhlamur ve at kestanesi gibi ağaç türleri ile donatarak yeşili koruyacaklarını ifade etti.

İlçe Yeşile Dönüşüyor

Kentlerin doğal elemanları olarak ön plana çıkan kent içi cadde, bulvar ve refüjlerdeki ağaçların; estetik ve işlevsel bir karaktere sahip olduğunu söyleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentin ekolojik koşullarına uyum sağlayacak türlerin Beylikdüzünde yaygınlaştırılarak, vatandaşların ilçede sağlık için yaşamalarına katkıda bulunacaklarını kaydetti. İmamoğlu; kent içi tasarımında ağaçların çok önemli olduğunu ifade ederek, "Beylikdüzü koruluk alanlarıyla, yaşam vadisiyle, park ve bahçeleriyle her anını yaşamaktan daha da keyif alacağınız bir ilçe olacak" dedi.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler