KEÇİÖREN LALE SOĞANLARIYLA DONATILIYOR

Keçiören Belediyesi, mevsimlik çiçek ekimlerine başlayarak kış mevsiminin hissedildiği bugünlerde ilçenin görselliğine katkı sunuyor.

KEÇİÖREN LALE SOĞANLARIYLA DONATILIYOR

Çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarını sürdüren Keçiören Belediyesi, ilçedeki park, bahçe ve yeşil alanları lale soğanlarıyla donatıyor. Çalışmalar kapsamında 250 bin çiçek soğanını toprakla buluşturan Belediye ekipleri  baharda ilçenin lalelerle rengarenk bir görünüme kavuşacağını söyledi. Ayrıca  belediye ekipleri tarafından 300 bin menekşe ve 30 bin lahana bitkisi de kış mevsiminde görsel seyir zevki için toprakla buluşturuldu.

 

Baharda anı fotoğraflarına ve öz çekimlere dekor olan lalelerle ilgili Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak şunları söyledi;  " Bu çiçekler havaların ısınmasıyla açarak hem mis kokularını etrafa yayacak, hem de vatandaşlarımıza seyir zevki yaşatacaklar."

 

Yeşillendirme çalışmalarına büyük önem veren Keçiören Belediyesi,  kişi başına düşen yeşil alan miktarını kısa sürede 2.2 metrekareden 5.82 metrekareye çıkardı. Başkan Ak,  yeni hizmet döneminde kişi başına düşen yeşil alan miktarını 10 metrekareye yükseltmeyi hedeflediklerinin altını çizdi.


Paylaş: 

Diğer Haberler