KAMPÜSTE PEYZAJ ÇALIŞMALARI YENİDEN BAŞLADI

Üniversite kampüsü daha güzel olacak

KAMPÜSTE PEYZAJ ÇALIŞMALARI YENİDEN BAŞLADI

Türkiyenin en güzel kampüslerinden ve en güzel manzaralarından birine sahip olan üniversitemizde tamamlanan 1.etap kampüs inşaatlarının ardından peyzaj çalışmalarına ağırlık verildi.

Hatırlanacağı üzere Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpekin talimatıyla üniversitemiz kampüsünde peyzaj çalışmalarına geçtiğimiz yılın sonunda başlanmış ve mevsim koşullarına görev çalışmalar devam etmişti.

Kış mevsiminin geride kalmasıyla birlikte üniversitemiz kampüsünde peyzaj çalışmalarına yeniden başlanırken, Tunceli Üniversitesi Yapı İşleri Daire Başkanlığından alınan bilgiye göre devam eden peyzaj çalışmalarının bahar ve yaz mevsimi boyunca devam edeceği öğrenildi.

Devam eden peyzaj çalışmaları yaklaşık 5 bin m2lik bir alanı kapsarken, yaklaşık 30 kişilik bir ekip ve çok sayıda iş makinasının da katıldığı peyzaj çalışmalarının Ağustos ayının sonuna kadar tamamlanacağı kaydedildi.

Peyzaj çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte üniversite kampüsü içerisinde çok sayıda yeşil alan, çeşitli yürüyüş ve bisiklet yolları ile dekoratif aydınlatma çalışmaları gerçekleşmiş olacak.


Paylaş: 

Diğer Haberler