KADINLARDAN ÇİÇEK EKİMİ

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı öncülüğünde Büyükşehir Belediyesinin kadın çalışanları tarafından 3 bin adet çiçeğin ekimini gerçekleştirildi.

KADINLARDAN ÇİÇEK EKİMİ

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı ve Büyükşehir Belediyesinin kadın çalışanları tarafından Büyükşehir Belediyesinin serasında 3 bin adet saksıda çiçek dikme etkinliğini gerçekleştiilrdi. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığının Yeşil alan ve Fidanlıklar Şube Müdürlüğünün serasında gerçekleştirilen etkinliğe ilişkin bilgi veren Kadın Politikaları Daire Başkanı Mekiye Güzel, Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı olarak kadınlara yönelik bir dizi çalışma yürüttüklerini ve kadınları bu etkinliklerde bir araya getirdiklerini ifade etti.

 

Bahar  mevsiminin önemine  dikkat çeken Güzel, "Mevsimi fırsat bilerek Mardinin daha yeşil ve daha güzel bir manzaraya sahip olması için böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Bu etkinliğimizdeki en önemli amacımız kadınların birliği ve dayanışmasıdır. Kadınlarla bir çok etkinlikte bir araya geliyoruz. Son olarak 3 bin tane çiçek ekerek bir araya geldik. Bu çiçekleri Mardinli kadınlara dağıtacağız. Kadınların olduğu yerde değişim ve ilerleme olmalıdır  ve biz de bu ilerlemenin öncüsü durumundayız" dedi. 

Ayrıca  Mardin yapılacak olan kadın çalışmalarına ilişkin bilgi veren Güzel, önümüzdeki günlerde açılışını gerçekleştireceğimiz Arîn Kadın Merkezi için kitap kampanyası başlatacaklarını ifade etti. 


Paylaş: 

Diğer Haberler