JÜRİLER ANTALYAYA GELİYOR

Antalya’nın Kaleiçi ile katıldığı “Çiçek Açan Şehirler” projesinin jüri üyeleri Antalya’ya geliyor.

JÜRİLER ANTALYAYA GELİYOR

Kanada merkezli bir sivil toplum örgütünün başlattığı uluslar arası bir yarışma olan "Çiçek Açan Şehirler" projesinde sona geliniyor. Toplumsal katılım sağlanarak şehirlerin çiçeklendirilmesini ve yeşillendirilmesini teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmaya Antalya"Çiçek Açan Antalya" projesiyle katılırken, Kaleiçinde Hıdırlık Sokak, Mermerli Sokak, Hesapçı Sokak ve Eski Yanık Hastane alanı çiçeklerle süslendi.

Antalya sokaklarını değerlendirmek üzere Kanadadan 22 ve 25 Temmuz tarihleri arasında Antalyaya gelecek olan jüri üyelerinin AntalyaValisi Muammer Türker ile Antalya BüyükşehirBelediye Başkanı Menderes Türeli ziyaret edecekleri belirtilirken, jüri üyelerine proje sunumunun yapılacağı bildirildi.

Düden ve Kurşunlu şelalerini de gezecek olan jüri üyelerinin Expo 2016 Alanında ağaç dikecekleri kaydedildi.

"Çiçek Açan Antalya" projesinin, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Valilik, Expo 2016, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Peyzaj Mimarları Odası ve STKlarla işbirliği içinde yürütüldüğünü belirtildi. Yaklaşık 4 milyon 530 bin lira bedel ile uygulamaya çıkan Kaleiçi Hıdırlık Sokak Kentsel Tasarım Projesinin, 9 Mart 2015 tarihinde başladığı ve 6 Temmuz 2015 tarihinde yapımının tamamlandığı kaydedildi.    


Paylaş: 

Diğer Haberler