JAPONYA EXPO 2016YA DETAYLAR İÇİN GELDİ

EXPO 2016ya katılmaya karar veren Japonya, Antalya’nın Aksu ilçesindeki sergi alanında yapacakları dış bahçe projesine son şeklini vermek üzere incelemelerde bulundu. Japon heyet, bahçelerinin kusursuz olması için her ayrıntıyı titizlikle inceledi.

JAPONYA EXPO 2016YA DETAYLAR İÇİN GELDİ

Türkiyenin ilk EXPOsuna katılmayı planlayan Japon hükümeti, açık alanda yapacakları ülke bahçesi için EXPO 2016 Antalya sergi alanına geldi. Japonya Peyzaj Müteahhitleri Birliği Başkan Yardımcısı Shinya Wada, Peyzaj & Yeşil Şehir Yeşil Altyapı Kurumu Yetkili Koordinatörü Tsutsui Toshio ve Hakone Ueki Peyzaj İnşaat LTD Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Yushin Sasakiden oluşan heyet, EXPO 2016 sergi alanında, Japonyanın bahçe yapmayı planladığı parsellerde inceleme yaptı.

Bin 121 dönümlük alanda yapılacak proje, kongre merkezi ve ülke bahçeleri ile ilgili Japon heyete detaylı bilgi sunuldu. Proje sunumuna EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül başkanlık etti. Şengül, Japon heyetten çocuklar için çeşitli aktivite ve atölye çalışmaları düzenlemelerini istedi.

AIPH eski Başkan Yardımcısı ve Pazarlama ve Sergiler Komitesi Başkanı olan  Japonya Heyeti Başkanı Shinya Wada, bu konuda destek vereceklerini söyledi. Wada, önümüzdeki hafta Japon iç bahçe heyetinin de Antalyaya gelerek, açacakları iç bahçeyle ilgili incelemelerde bulunacaklarını ifade etti.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül, görüşmenin sonunda Japon heyete çeşitli hediyeler sundu. 


Paylaş: 

Diğer Haberler