İZMİR BAYRAKLIYA DEV PARK

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent yaşamının yoğunluğundan kurtulup nefes almak isteyenler için Bayraklı’da yepyeni bir dünya kuruyor.

İZMİR BAYRAKLIYA DEV PARK

4 farklı etap halinde tasarlanan 9.7 milyon liralık dev park, hem dinlenme hem de spor ve eğlence mekanı olarak hizmet verecek. Ücretsiz wi-fi erişimi ile kendi kendini temizleyen akıllı tuvaletlerin de yer alacağı parka 800 ağaç dikildi.

Gerçekleştirdiği yeşil alan düzenlemeleriyle kentlilere soluk aldıracak park ve rekreasyon alanları oluşturan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı Mansuroğlu Mahallesi’nde yaklaşık 40 bin metrekarelik bir alan üzerinde modern ve yenilikçi bir anlayışla tasarladığı ‘Park İzmir’i İzmirlilerle buluşturmak için çalışmalarını hızlandırdı. Ankara Caddesi paralelinde, Hamdi Dalan kavşağı yanında yer alan Park İzmir, 7’den 70’e her yaş grubuna uygun aktivite alanları, çocuk oyun ve spor alanları ve yeşil alan düzenlemeleriyle bölgede yaşayanların hem dinlenme, hem eğlenme hem de spor yapma ihtiyaçlarına cevap verecek. Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 9 milyon 700 bin liraya mal olan ve ‘Park İzmir’, ‘Park İzmir Kaykay’, ‘Park İzmir Çocuk’, ‘Park İzmir Çamlık’ olmak üzere 4 etap halinde projelendirdiği dev parkı, İzmirlilere yeni yıl hediyesi olarak hizmete açacak. 

Macera burada
Park İzmir, yeşil alan düzenlemelerinin yanısıra skate park, macera oyun parkı gibi değişik aktivite alanlarıyla özellikle macera tutkunu çocuk ve gençler için bir cazibe merkezi olacak. Skate Park’ta, kaykay ve paten yapmayı seven gençler hoşça vakit geçirecek. Kum zemin üzerine hazırlanan ahşap görünümlü macera oyun parkı ise parkın en ilgi çeken noktalarından biri olacak. Dökme kauçuk zeminli bir çocuk oyun alanıyla birlikte, korunan çam ağaçlarının altına çim tepelerden oturma alanları hazırlanıyor. Parkın bu bölümünde bir süs havuzu da yer alıyor.

800 ağaç dikiliyor
İzmir Park’ta, mevsim değişikliklerine göre farklı renk ve koku özelliklerine sahip olan gravilya, çınar, mabet ağacı, sığla ve meşe gibi büyüdükçe anıt ağaç formuna ulaşabilecek ağaçlar ile sedir, çam, pembe çiçekli akasya, ıhlamur, palmiye türlerinde olmak üzere toplam 800 adet ağacın yanı sıra yaklaşık 32 bin adet çalı ve yer örtücü bitki yer alıyor. Çevrenin ihtiyacı da göz önünde bulundurularak planlanan otoparkların üzerini pembe çiçekli akasyalar süslüyor.


Paylaş: 

Diğer Haberler