İTÜ PEYZAJ MİMARLARI 11. DÖNEM MEZUNLAR TÖRENİ

İTÜ Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü 11. Dönem Mezunlar töreni dün İTÜ Taşkışla Kampüsü’nde gerçekleşti. Mezuniyet töreninde dereceye giren öğrenciler diplomalarını aldı.

İTÜ PEYZAJ MİMARLARI 11. DÖNEM MEZUNLAR TÖRENİ

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü 2016-2017 Mezuniyet Töreni dün İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü bahçesinde gerçekleştirildi. İTÜ Peyzaj Mimarlığı Bölümü bu yıl 11. dönem mezunlarını verdi. Mezuniyet törenine Mimarlık Fakültesine bağlı bölüm öğrencileri, İTÜnün akademik kadrosu, veliler, misafir akademisyenler ve davetliler katıldı. Mezuniyet töreni İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Murat Gülün açılış konuşmasıyla başladı. Dekan Gül, tüm mezun olan öğrencilere başarılar dileyerek, öğrencilerden kendilerini geliştirmeyi hiçbir zaman bırakmamalarını istedi. Peyzaj Mimarlığı Bölümünü dereceyle bitiren öğrencilere başarı belgelerini Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Dr. Hayriye Eşbah Tunçay verdi. Bitirme projesi ile dereceye giren öğrencelere ise başarı belgesi ve ödüllerini ise Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şube Başkanı Murat Ermeydan takdim etti.

 

YÜKSEK EĞİTİM STANDARDI

Mezuniyet töreninde bir konuşma yapan İTÜ Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Dr. Hayriye Eşbah Tunçay, ülke standartlarının üstünde eğitim verdiklerini vurguladı. 15 yıldır peyzaj mimarlığı bölümünde eğitim verdiğini belirten Tunçay, "2017 yılında, yani kuruluşumuzun 15. yılında, uluslararası ölçekte mesleğimizle ilgili en saygın kuruluşlarından biri olan Dünya Peyzaj Mimarları Federasyonu, IFLAdan tam akreditasyon almış ülkemizdeki ilk ve şu an tek peyzaj mimarlığı bölümü unvanını almanın haklı gururunu taşıyoruz. Bölümümüzün, eğitim standartlarının ülke sınırlarının da üzerinde olduğunu gösteren bu gelişme bu yıl diplomalarını alan genç meslektaşlarımız için de tabiî ki bir ayrıcalık ve uluslararası ölçekte rekabet güçlerini artıracak bir unsur olacaktır" dedi.

 

 

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler