İSTANBULUN CANSUYU GÜNÜ

İSTANBULUN CANSUYU GÜNÜ

İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğü , İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ ve Hunter Sulama Sistemleri  firmasının  ortak  katılımıyla ‘İstanbulun Cansuyu Günü adlı Seminer  İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğüne ait  Haliç bölge merkezinde gerçekleştirildi. Seminere  kurum yöneticileri, Peyzaj mimarları ve teknik personeller yoğun katılım gösterdi.

 Seminer İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Eğitim Şefi Ozan KILIÇın açılış konuşmasının ardından saat:10.00 da  başladı. Program akışı okunduktan sonra İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Proje Uygulama müdürü Levent HAKSEVEN İstanbulda yeşil alanların giderek geliştiğini önceden peyzaj uygulamalarının sadece villalarda yapıldığını şimdi ise İstanbulun Cadde, Kavşak ve Parklarında en güzel Peyzaj uygulamalarının hayata geçirildiğini belirtti.

 Daha sonra  Hunter Sulama Sistemleri Yetkilisi Mustafa Özgür TUNÇ öncelikle suyun önemine, dünyada giderek artan su kıtlığına, ülkemizde su rezervlerinin son durumuna değinerek tasarruf yapmamız gerektiğine vurgu yaptı. Daha sonra modern sulama nasıl yapılır?  sudan nasıl tasarruf edilir? Sorularını yanıtlayan TUNÇ imalat işlerinde karşılaşılan problemler, çözüm önerileri,  Otomasyonla gelişen yeni ürünlerin, sulama teknikleri, eko-mat, dekoder, mp ratatör , dekoder sistem uygulamaları hakkında bilgi verdi.

Soru cevap şeklinde devam eden seminer katılımcıların sertifikalarının takdim edilmesi ardından son buldu. 


Paylaş: 

Diğer Haberler