İSTANBUL AĞAÇ VE PEYZAJA ALTIN KARINCA ÖDÜLÜ

İstanbul Ağaç ve Peyzaj, Marmara Belediyeler Birliği’nin başarılı yerel yönetim projelerine verdiği Altın Karınca ödülünü aldı.

İSTANBUL AĞAÇ VE PEYZAJA ALTIN KARINCA ÖDÜLÜ

 

 

İstanbul Ağaç ve Peyzaj, Marmara Belediyeler Birliği’nin başarılı yerel yönetim projelerine verdiği Altın Karınca ödülünü aldı.

 

Ödüller sahiplerini buldu

Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen ve kamuoyunda Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri, İstanbul Taksim’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. de köylülerin istihdamına yönelik yürüttüğü Alım Garantili Lale Yetiştiriciliği ve Mevsimlik Çiçek Yetiştiriciliği Sosyal Sorumluluk Projesiyle ödüle layık görüldü. Geleneksel olarak düzenlenen ve Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen Marmara Belediyeler Birliği Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışması ödül töreninin ismi bu yıldan itibaren Altın Karınca belediyecilik ödülleri olarak değiştirildi. Bu yıl Turkcell’in desteğiyle beşincisi düzenlenen ve altı ayrı kategoride toplam 512 katılımla rekor kırılan Altın Karınca yarışması kapsamında, ön elemeleri geçemeyen veya projesi olduğu halde gerçekleştirilemeyen projelerin elenmesiyle toplam 203 seçkin proje finallere kaldı.

En saygın ödül
Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ve Prof. Dr. Rafet Bozdoğan'ın bilim kurulu başkanlığını yaptığı, 12 akademisyen ve uygulayıcının da jüri üyesi olduğu Altın Karınca yarışmasının sonuçları Taksim Martı Hotel'de gerçekleştirilen ödül töreniyle sahiplerini buldu. Ekranların sevilen simalarından İnci Ertuğrul’un sunduğu törende, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zihinsel ve Bedensel Engelliler Gösteri Grubu (İSÖM X) tarafından da mini bir konser verildi. Yarışmayla ilgili açıklama yapan Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe: “Belediyecilikte özgün projelerin desteklenmesi ve yapılan çalışmaların tüm belediyelere örnek olacak şekilde tanıtılarak yaygınlaştırılması amacıyla, yarışmaya büyük önem veriyoruz. Türkiye’nin yerel yönetimler alanında en seçkin ve konusunda uzman akademisyenlerinden oluşan bilim kurulumuzun tercihleriyle sonuçları belirlenen yarışmamız, bu özelliğiyle Türkiye’nin en saygın yerel yönetimler ödülü olarak kabul ediliyor.” diye konuştu.

11 ayrı ödül aldı
Yarışmada, iştirakleri ve bağlı kuruluşlarıyla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplam 11 ayrı ödül birden aldı. Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş, KUDEB, İSKİ 2, İSBAK 2, İGDAŞ 2, İETT, Kültür A.Ş. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden ödül alan kurumlardı. Yeşil Alanlar Daire Başkanı İhsan Şimşek İstanbul’u lalesiyle buluşturma projesiyle ödül aldı. İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü Eyüp Karahan da Alım Garantili Lale Yetiştiriciliği ve Alım Garantili Mevsimlik Çiçek Yetiştiriciliği Sosyal Sorumluluk Projeleri ile ödül aldı. Projeler; ‘İstanbul’un çiçeğini İstanbul’un köylüsünün üretmesi, İstanbul’a göçü önlemesi, köylülerimizin-köylerimizin-İstanbul’umuzun ve ülkemizin ekonomine katkı sağlayıp kalkınmayı arttırması ve istihdam oluşturması’ yönleriyle ödüle layık görüldü. Eyüp Karahan ekibi ile ödüllerini aldıktan sonra, ‘böyle anlamlı bir günde toplumumuza katkı sağlamayı amaçladığımız sosyal sorumluluk projelerimizin Altın Karınca ödülüne layık görülmesinden dolayı çok mutluluk duyuyorum’ diyerek teşekkür etti.

 

Bir ödül de Sakarya’ya

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Belediyesi’nin üçer ödül aldığı gecede, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bolu Belediyesi ve Yalova Belediyesi de ikişer ödül almalarıyla dikkat çekti. İlçe belediyeleri kategorisinde de kıyasıya bir rekabet yaşandı. Beyoğlu Belediyesi 3 ayrı ödül alarak ilçe belediyeleri kategorisinde yarışmaya damga vururken Bağcılar, Kadıköy, Küçükçekmece, Ümraniye ve Çan belediyeleri de ikişer ödüle layık görüldü. Yarışmada, Ataşehir, Avşa, Başiskele, Bayrampaşa, Beykoz, Biga, Büyükçekmece, Çerkezköy, Çınarcık, Çorlu, Edremit, Esenler, Eyüp, Fatih, Gebze, Güngören, Hendek, İzmit, Karabiga, Lüleburgaz, Malkara, Mustafakemalpaşa, Pendik, Sancaktepe, Sultangazi, Şişli, Tuzla, Üsküdar, Yıldırım ve Zeytinburnu Belediyeleri de birer ödül aldı. Ödül töreninin destekçisi Turkcell adına geceye, Turkcell Kurumsal Müşteriler Satış Direktörü Eda Uluca katıldı. Gecede ayrıca, yıl içerisinde gerçekleştirdikleri başarılı mobil teknoloji uygulamaları nedeniyle, Fatih, Güngören ve Büyükçekmece belediyelerine ‘Turkcell Mobil Teknoloji Özel Ödülleri’ takdim edildi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler