IPM ESSEN 2017 35. DEFA MERHABA DİYOR

35. Bahçecilik konulu dünya çapında önde gelen fuar başlıyor. Hollanda partner ülke olarak yer alıyor ve yenilikçilik vitrini yıl dönümünü kutluyor.

IPM ESSEN 2017 35. DEFA MERHABA DİYOR

24 ila 27 Ocak 2017 tarihleri arasında uluslararası yeşil bitki sektörü Essendeki fuara misafir oluyor. IPM ESSEN bitki üretimindeki tüm değer zincirini oluşturuyor: 50 ülkeden yaklaşık 1.600 katılımcı bitki, teknoloji, çiçekçilik ve donatım konusundaki yeniliklerini gösteriyorlar. İşaretler başarılı bir yolda olduğumuzu gösteriyor: Pazarın önde gelen tüm firmaları katılacaklarını onayladılar. Özellikle resmi ülke stantlarında bir büyüme kayda geçti. Yenilik vitrini onuncu yılını kutluyor ve kapsamlı programın önde gelen konuları arasında bulunuyor. Bahçecilik konulu dünya çapında önde gelen 35. fuarın bunun yanı sıra ortak bir ülkesi var: Hollanda Krallığı IMP ESSEN hem sergi, hem de ziyaretçi konusunda büyük bir uluslararası perspektife sahip olmasıyla biliniyor. Uluslararası ortak stantlar 2017 yılında Japonyanın da eklenmesiyle genişleyecek. Bonsailer sergileniyor. Belçika ilk kez üç sergi alanını birden kullanacak. Hindistan ekstra alan rezervasyonu yaptı. Katılacak diğer ülkeler arasında ise Çin, Kosta Rika, Danimarka, Büyük Britanya, Fransa, Hollanda, İsrail, İtalya, Portekiz, Polonya, İspanya, Sri Lanka, Güney Kore, Tayvan, Türkiye, Macaristan ve ABD bulunuyor. Hollanda Krallığı ortak ülke özelliğine sahip IPM ESSEN 2017nin teması ortak ülke Hollanda tarafından belirleniyor. Slogan ise şöyle: "İki ülke, tek tutku." Yıllardır bahçecilik konusundaki dünyanın önde gelen fuarı yeşil bitki sektörü için komşu ülkemizde önemli bir sunum platformunu teşkil ediyordu - 2017 yılında yaklaşık 400 Hollandalı katılımcı uzmanlığını ve kurdukları ilişkileri temsil edecekler. Uluslararası bahçecilik forumu da Hollanda bahçeciliği ile ilgilenecek ve 26 Ocakta sizi tartışmaya davet ediyor. IPM ESSEN: Yenilikler ve trendlerin fuarı Yenilikler ve trendler IPM ESSENin karakterini oluşturuyor. Her türde ve biçimde bitkiler sergileniyor - süs bitkileri, sebzeler, çiçekler, çalılar, ağaçlar ve uzun ömürlü dış mekan bitkileri. Yaklaşık olarak 68.000den fazla farklı bitki türü sergileniyor - bunların birçoğu dünyada ilk kez sergilenecek. Çok sayıda yarışma sektörün yenilikçilik gücünün altını çiziyor: Yenilik vitrini 2016 yılında onuncu yıl dönümünü kutluyor. IPM ESSENde sergi açan tüm katılımcılar ilkbahar çiçekleri, yatak ve balkon bitkileri, saksı bitkileri, çiçek açan oda bitkileri, yeşil oda bitkileri, kesilebilir çiçekler ve ağaç köklü bitkileri sunmalar için davet ediliyorlar. Uzmanlardan oluşan bir jüri fuar arifesinde yeni yetiştirilmiş en mükemmel ürünleri ödüllendirecek. Açılış gününde kazananlar tanıtılacak.

 

İlk olarak IPM ESSEN 2017 fuarında ayrıca bir seyirci ödülü yer alacak. Ziyaretçiler fuar süresi boyunca favorilerini seçecekler. Show Your Colors Award verilirken de uzun ömürlü dış mekan bitkileri ve ağaç köklü bitkiler arasında önemli bir katma değer sağlayan ve önemli bir hikayeye sahip olanlar ödüllendirilecek. Yüksek katılımın bulunduğu bahçecilik teknolojisi 2017 Sulama sistemleri ve ambalajlama makineleri ile gübre ve katkı maddelerinden seralara ve satış tezgahlarına kadar - bahçecilik konusundaki dünyanın önde gelen fuarı en yeni teknoloji trendlerini göz önüne getiriyor. 2017 yılında IPM ESSEN bahçeciliğin yanında sebzeciliğe de hitap ediyor. Bu yenilenme INDEGA IPM Innovation Awardın duyurulması konusunda da kendini gösteriyor. Yeni ürünler veya sebzelerin üretimi konusundaki yerel veya yereli aşan teknolojik yenilikler de ödüllendiriliyor. Birinci olan fuarın birinci gününde tanıtılacak. Çiçekçiliğin en yüksek seviyesi ve moda POS sunumları IPM ESSEN bunun yanı sıra çiçekçilik konusunda uluslararası bir trend belirleyici olma özelliğine sahip. Örneğin uzman çiçekçilik pazarında başarılı bir pazarlama için çiçeklerden alınan ilhamlar, yeni fikirler ve yenilikçi çiçek tasarımları FDF-Worlddeki büyük canlı şovlarda sunuluyor. Salon 1A Green Cityde bulunan Alman Çiçekçiler Derneğinin etkinlik sahnesinde çiçekçilik alanındaki ulusal ve uluslararası yıldızlar kendini tanıtıyor. FDF-World IPM ESSENde tüm çiçekçiler için bir buluşma noktası. Green Cityde aynı zamanda uzmanlık pazarı FDF ve Blooms ile g&v-CreativCenterın stantlarında yeni çiçekli pazarlama konseptleri uzman çiçekçilik kapsamında sunuluyor. Yeşil birki dernekleri uzmanlar arasında bilgi alışverişi için Bahçecilik Bilgi Merkezi Salon 1Ada bulunuyor. Diğer bilgileri: www.ipm-essen.de


Paylaş: 

Diğer Haberler