İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNDEN AĞAÇ DİKİM KAMPANYASI

Şanlıurfanın Siverek ilçesinde Duydum İlköğretim Okulu öğretmen, öğrenci ve velilerin işbirliğiyle okul bahçesinde ayrılan ağaçlandırma sahasına bu yıl 30 ağaç, 70 adet fidan dikimi gerçekleştirdi.

İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNDEN AĞAÇ DİKİM KAMPANYASI

Şanlıurfanın Siverek ilçesinde Duydum İlköğretim Okulu öğretmen, öğrenci ve velilerin işbirliğiyle okul bahçesinde ayrılan ağaçlandırma sahasına bu yıl 30 ağaç, 70 adet fidan dikimi gerçekleştirdi. Taşımalı eğitim sisteminin olduğu okulda, taşıma işini yapan servis şoförleri de bu kampanyaya destek verdi. 

    İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yapıcı, "Çölleşmeye doğru giden ülkemizde ağaçlandırma seferberliği yaparak buna engel olan öğretmen arkadaşlarımıza gerekli olan tüm desteği veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz." dedi. 

    Okul Müdürü Adnan Yeşildağ ise "Bölgemizin en büyük sorunlarından biri olan kilometrelerce alanın ağaçsız olması kaderimizin olmadığını, önemli bir adım atıldığında insanlarımızın bu konuda duyarlı davranıp fidanları toprakla buluşturacağına inandık ve okulun tüm iç ve dış unsurları ile birlikte bu projeyi başlattık. Şu ana kadar 30 ağaç,70 fidan diktik. Ve her gün öğrenci velilerimizden boyları 2 metreyi bulan ağaçlar getirilmektedir. Peygamber Efendimiz Hz Muhammedin Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizde bir ağaç var ise onu mutlaka dikin hadisini çevremizdeki insanlara okuduğumuzda, insanlarımızın daha duyarlı davranıp yeni bir ağaç dikmek için sabırsızlandıklarını gördük. Hedefimiz Benimde artık okulda bir ağacım var. Ya sizin... projemizin tüm Siverek e yayılıp, Siverek nüfusu kadar ağaç dikilmesini sağlamaktır." şeklinde konuştu.    


Paylaş: 

Diğer Haberler