İKLİMLENDİRME ÇALIŞTAYI ANTALYADA

İklimlendirme sektörünü 2023 yılı hedeflerine taşıyacak olan stratejilerin, sektörün sorunlarının ve çözüm önerilerinin tartışılacağı “İklimlendirme Çalıştayı 2012” Antalya’da yapılacak.

İKLİMLENDİRME ÇALIŞTAYI ANTALYADA

 

İklimlendirme sektörünü 2023 yılı hedeflerine taşıyacak olan stratejilerin, sektörün sorunlarının ve çözüm önerilerinin tartışılacağı İklimlendirme Çalıştayı 2012” Antalya’da yapılacak.

 

Önem taşıyor

30 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında Rixos Lares Otel’deki  yapılacak olan İklimlendirme Çalıştayı sektörün ilk çalıştayı olması ve üniversite-sanayi işbirliğinin gelişmesi açılarından önem taşıyor. TOBB İklimlendirme Meclisi Başkanı ve İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Poyraz, çalıştayın sektör açısından çok önemli olduğunu belirterek Ekonomi Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Gümrük ve Ticaret Bakanlıkları’nın da çalıştayda olacağını söyledi. Sektörün tüm örgütleri, sektör sanayicileri, mühendisleri, müteahhitleri ile pek çok üniversiteden akademisyenin çalıştaya katılacağını ve sektörü A’dan Z’ye irdeleyeceklerini vurgulayan Poyraz, iklimlendirme sektörünün çok geniş bir alanı kapsadığına dikkat çekerek şöyle konuştu: “Bu yüzden her kesimin katkı yapması için çalıştaya katılımını bekliyoruz.

Sektörümüzün 2023 yılı 25 milyar dolar ihracat ve 35 milyar dolar da satış hedeflerine ulaşabilmesi için, birlik ve beraberlik içinde çalışmamız gerekiyor. Bu çalıştay ile bunu hedefliyoruz. Sorunlarımızı, kat etmemiz gereken yolları birlikte aşacağız. Geniş bir örgütlenme yapısına sahip olan iklimlendirme sektörü birlik ve beraberlik içinde hareket edebilmek kabiliyetine sahip ender sektörlerden biridir. Gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında bu duruşumuzu koruduğumuz sürece güçlü bir sektör olarak yolumuza devam edebiliriz. Çalıştayımızın sektörümüze ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler