İBB PARK BAHÇE VE YEŞİL ALANLAR DAİRE BAŞKANLIĞI'NDA GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı'na yeni Daire Başkanı atandı.

İBB PARK BAHÇE VE YEŞİL ALANLAR DAİRE BAŞKANLIĞI'NDA GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı'na yeni Daire Başkanı atandı. Daha önce Daire Başkanı olarak görev yapan Mehmet İhsan Şişek’in istifa etmesi üzerine görevi, Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin devraldı.

2004 yılı yerel seçimleri ile birlikte, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne atanan Mehmet İhsan Şimşek, 2012 tarihinde Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı görevine getirilmişti. İstanbul yerel seçimi sonucunun kesinleşmesinin ardından görevinden istifa eden Mehmet İhsan Şişek, İBB şirketlerinden İSPARK A.Ş. ‘de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam ediyor.

Mehmet İhsan Şimşek’in istifasından sonra göreve başlayan  Mimar Sinan Üniversitesi mezunu Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin, sırasıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Tarihi Programı ile Yüksek Mimar ve Kentsel Tasarım Programı’ndan doktor unvanlarını aldı. Doktora sonrasında Louisiana Eyalet Üniversitesi’nde “Sürdürülebilir Peyzaj Konstrüksiyonu” konusunda doktora sonrası çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Seçkin’in, akademik araştırmaları, tasarımda bilişim, mimari tasarım, kentsel tasarım, peyzaj tasarımı ve konstrüksiyonu ile engelsiz tasarım konuları üzerinde yoğunlaştı.

Lisans ve yüksek lisans düzeyinde çeşitli bölümlerde dersler veren Prof. Dr. Seçkin, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile özellikle üç boyutlu modelleme, bilişim ve drone teknolojileri üzerine bilimsel araştırma projeleri yürütüyor. Uluslararası hakemli dergilerde editörlük ve yayın kurulu üyeliklerini sürdüren Prof. Dr. Seçkin, mimari, peyzaj mimarisi ve kentsel tasarım alanlarında proje üretim faaliyetlerine devam ediyor.

 

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler