HER ŞEY ÇİÇEK GİBİ MERAM İÇİN

Meram Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçenin farklı mahallelerindeki park ve kavşakları mevsimlik çiçeklerle donatıyor. Park ve kavşaklara farklı türlerde yaklaşık 150 bin adet çiçek dikildi.

HER ŞEY ÇİÇEK GİBİ MERAM İÇİN

Meram Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçeye estetik ve güzel bir görünüm katacak çiçeklendirme çalışmalarını sürdürüyor. 80 Binde Devr-i Âlem Parkı, Melikşah Parkı, Mamuriye Parkı ve Havzan Kavşağı gibi alanlara farklı türlerdeki mevsimlik çiçeklerin dikimi tamamlandı.  

150 BİN ADET ÇİÇEK DİKİLDİ

Park ve Bahçeler Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Merama renk katan çiçeklendirme çalışmalarının devam ettiği belirtilerek, "Ekiplerimiz büyük parklar, havuz kenarları ve kavşaklar üzerinde mevsimlik çiçek dikim çalışmalarını sürdürmektedir. Yaz döneminde renkli ve devamlı çiçek açan mevsimlik bitki dikimi yapılmaktadır. Bu dönemde ateş çiçeği, petunya, kadife çiçeği, sardunya, camgüzeli, pervane çiçeği ve yayılıcı mine türlerinden 150 bin adet çiçek dikimi yapılmıştır. Şu ana kadar Hoca Ahmet Fakih Parkı, İstasyon Parkı, Anıt, Gül Parkı, Berlika Parkı, 80 Binde Devr-i Âlem Parkı, Mamuriye Parkı ile havuz kenarları ve muhtelif parklarımız mevsimlik çiçeklerle donatılmıştır" denildi.  

Meram Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün Hasanköy Mahallesinde bulunan fidanlığında gül ve süs bitkilerinden alınan çeliklerin köklendirilerek üretiminin yapıldığı da ifade edildi. Söz konusu fidanlıkta her yıl 50 bin adet süs bitkisi üretimi yapılıyor.


Paylaş: 

Diğer Haberler