HER ÖĞRENCİYE BİR AĞAÇ

Proje kapsamında her okulun talep ettiği kadar ağaç fidanı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanarak okullara teslim edilecek.

HER ÖĞRENCİYE BİR AĞAÇ

İki Bakanlık arasında protokol imzalandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Arasında ‘Ağaçlandırma Faaliyetlerinin Yürütülmesi  ve  ‘Orman Üretim İşçilerinin Eğitimine Dair İşbirliği Protokolleri imza töreni gerçekleştirildi. Yenimahalledeki Haydar Aliyev Ortaokulunda düzenlenen törene Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu katıldı. Törende konuşan Bakan Avcı "Okullarımız ne kadar fidan talep ederse 81 vilayette bunları bu dönem teslim edeceğiz. Okullar veya milli eğitim camiası her ilde bir orman isterse onu da yapacağız. Böylece Milli Eğitim Bakanlığı ormanları olacak. İnanıyorum ki imzalanacak protokolle her çocuğun ismen tanıdığı, gidip konuştuğu, suladığı, gözü gibi baktığı bir ağacı olacak. Protokol kapsamında ayrıca okul bahçelerine öğrencilerin dinlenmesi ve ders aralarını daha iyi geçirebilmeleri için çardaklar (dinlenme alanları) inşa edilecek" diyerek bilgi verdi.

 

5 milyon ağaç bize yetmiyor

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğluna bakanlık olarak son 3 yılda okullara kazandırdıkları 5 milyon ağaç için teşekkür etti. Milli Eğitim Bakanlığı olarak Türkiyenin en  büyük kamu kurumu olduklarını belirten Avcı, "Çok büyük bir camiayız. O yüzden 5 milyon bize yetmiyor. Biz istiyoruz ki, her öğrencimizin bir ağacı olsun. Bu da 20 milyon ağaç demek. Sizin cömertliğinize yakışır. İnşallah en kısa zamanda bu imzaladığımız protokoller sayesinde de her öğrencimizin bir ağacı olacak" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından 2 bakan protokolü imzaladı. Ardından bakanlar öğrencilerle birlikte okul bahçesinde ağaç dikimi yaparak dikilen fidanı suladı.


Paylaş: 

Diğer Haberler