Hayata Çiçeklerle Gülümse

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Soner KAZAZ, “Hayata Çiçeklerle Gülümse” sloganı ile Türkiye’nin süs bitkileri sektörüne yönelik ilk akademik YouTube kanalını kurdu.

Hayata Çiçeklerle Gülümse

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Soner KAZAZ, “Hayata Çiçeklerle Gülümse” sloganı ile Türkiye’nin süs bitkileri sektörüne yönelik ilk akademik YouTube kanalını kurdu. Kanal; süs bitkilerinin dikimi, bakımı, sulama ve gübrelemesi, hastalık ve zararlılar ile mücadelesi konuları ile “Süs Bitkileri Sektöründe Topraksız Tarım, Teknoloji Kullanımı ve Akıllı Tarım Uygulamalarına” yönelik önemli bilgiler ve ipuçlarını içeriyor.

Pandemi döneminde doğaya ve yeşile özlem arttı. Bununla birlikte internet sitelerinde çok fazla bilgi kirliliği var. Kazaz, bu bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak ve insanları doğru bilgilendirmek amacıyla YouTube kanalının önemli olduğunu söyledi. Kazaz, özellikle Pandemi döneminde yayınladığı videolar ile özellikle evde çiçek ve bitki yetiştirenlerin ilgi odağı oldu.

Kazaz, Youtube kanalında kesme çiçekler (kesme gül, krizantem, gerbera, karanfil vb.), salon çiçekleri (orkide, kalanşo, sukkulent ve kaktüsler vb.), dış mekan süs bitkilerinin tanıtımı, budanması ve bakımı konuları ile çiçek soğanlarının depolanması, dikimi ve bakımı konularında deneyimlerini paylaşıyor.

Kesme çiçekler, iç mekan (salon) çiçekleri, çiçek soğanları, dış mekan süs bitkileri, süs bitkileri sektöründe topraksız tarım, teknoloji kullanımı ve akıllı tarım uygulamalarına yönelik güncel bilgileri içeren Prof.Dr. Soner KAZAZ’ın YouTube kanalına https://www.youtube.com/sonerkazaz linkinden ulaşabilirsiniz.


Paylaş: 

Diğer Haberler