Genç Peyzaj Mimarlarına İstihdam Müjdesi

Genç istihdamına yönelik çalışmalarını sürdüren Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yeni mezunları sevindirecek açıklama geldi.

Genç Peyzaj Mimarlarına İstihdam Müjdesi

Genç istihdamına yönelik çalışmalarını sürdüren Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yeni mezunları sevindirecek açıklama geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sosyal medyada yaptığı açıklamayla, projelerde yüzde 20 oranında yeni mezun mimarlar, mühendis, şehir plancısı, peyzaj mimarı, iç mimar ve tekniker görev alacağını belirtti. Genelgeyle birlikte genç peyzaj mimarları projelerde daha fazla yer alacak.

 

“Genç istihdamı sağlanacak”

Bakan Kurum yaptığı açıklamada; “Yeni mezun arkadaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği bir müjdeyi sizlerle paylaşacağım. Geçen hafta belirttiğimiz gibi genç istihdamı ile sosyal medyada yaptığımız paylaşıma binlerce yorum yaptınız, çok güzel mesajlar attınız. Her bir arkadaşıma mesajları için teşekkür ediyorum. Biz de hızlı bir şekilde çalışmalarımızı tamamlayarak. Genelgemizi ilgili tüm kurumlarımıza ve belediyelerimize gönderdik. Bu kapsamda 81 ilimize yaptığımız tüm ziyaretlerde hep sizlerle beraber olduk. Vakit buldukça sizlerle şehirlerimizde, kampüslerde buluştuk. Geçen yıl yürüttüğümüz binlerce projemiz var. Biz istiyoruz ki genç arkadaşlarımız, yeni mezun arkadaşlarımız da bu projelerde yer alsın.” dedi.

 

“Sizler bizim geleceğimizsiniz”

Genç istihdamın önemine vurgu yapan Bakan Kurum; “Bundan böyle Bakanlığımız ve ilgili kurumlarımız olan Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, İller Bankası, TOKİ, Emlak Konut Genel Müdürlüğü ve Türkiye Emlak Katılım Bankası, 30 Büyükşehir, 51 İl, 922 ilçe ve 397 Belde Belediyesi’nin, Belediyelerimize bağlı yüzlerce idare ve birliklerin yapacağı projelerde çalışacaksınız. Belirttiğim tüm kurumların yapacağı ihalelerde istihdam edecekleri teknik personelin yüzde 20’si yeni mezun ya da mezuniyeti üzerinden en fazla üç yıl geçmiş gençlerimizden oluşacak. Bu şartımız bütün sözleme tasarılarında ve ihale şartnamelerinde istisnasız bir şekilde yer alacak. Artık binlerce projede; genç mimarlarımız, mühendislerimiz, şehir plancılarımız, peyzaj mimarlarımız, iç mimarlarımız ve teknikerlerimiz görev alacaklar. Bakanlık olarak bu adımımızla Sayın Cumhurbaşkanımızın ekonomi reformu kapsamında başlattığı genç istihdam seferberliğine katkı sunmanın mutluluğunu, gururunu yaşayacağız. Gençler tüm gayretimiz sizin için, istikbaliniz için. Sizler bizim geleceğimiz, yarımlarımızsınız. Projelerde çalışacak tüm genç arkadaşlarıma sonsuz başarılar diliyorum.” dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler