GENÇ MÜHENDİSLERE UYGULAMALI EĞİTİM VERİLDİ

Adapazarı, Akyazı, Geyve, Hendek ve Karasu Orman İşletmelerine bağlı çalışan, Genç Meşçere İşaretleme Mühendislerine uygulamalı eğitim verildi.

GENÇ MÜHENDİSLERE UYGULAMALI EĞİTİM VERİLDİ

 

Adapazarı,Akyazı,Geyve, Hendek ve Karasu Orman İşletmelerine bağlı çalışan, Genç Meşçere İşaretleme Mühendislerine uygulamalı eğitim verildi.

Adapazarı Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Kayrancık mevkiinde bulunan 7 nolu bölmede, Genç Meşçere İşaretleme Hizmet alımı ile alınan Mühendislere Koruya Tahvil çalışmalar hakkında eğitim verildi.

Eğitime Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürü ve Bölge Müdür Yardımcısı Vekili Ahmet Akbulut, Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü ve Bölge Müdür Yardımcısı Vekili Ziya Karagüzel, Adapazarı Orman İşletme Müdürü Nacettin Doğan, Akyazı Orman İşletme Müdürü Zekeriya BeyazlıGeyve Orman İşletme Müdürü Selçuk Kurtbal, Hendek Orman İşletme Müdürü Selçuk Yıldız,Karasu Orman İşletme Müdürü Maksut Şenol Kırali, Adapazarı Orman İşletme Müdür Yardımcıları, Adapazarı, Akyazı,Geyve, Hendek veKarasu Orman İşletme Müdürlüğü Genç Meşçere İşaretleme Mühendisleri ile Orman Muhafaza Memurları katıldı.

Adapazarı Orman İşletme Şefi Mehmet Yurtgan'ın tatbikat yapılacak saha hakkında bilgi vermesinin ardından, Bölge Müdürü Türkyılmaz, Genç Meşçere İşaretleme Mühendislerine koruya tahvil çalışmaları ile gelişme çağlarına göre yapılacak silvikültürel müdahaleler hakkında kısa bir bilgi verdi. Genç Meşçere İşaretleme Mühendislerine Kayrancık mevkiinde bulunan 7 nolu bölmede uygulamalı tatbikat yapılarak, yaptıkları çalışmalar Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz tarafından değerlendirildi.

Bölge Müdürü Türkyılmaz yapılan eğitim sonucunda Genç Meşçere İşaretleme Mühendislerine çalışma hayatlarında yapılması gereken ilk önceliğin, o günkü yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgilere mutlaka önceden göz gezdirilmesi gerektiğini ve aynı zamanda her Genç Meşçere İşaretleme Mühendisinin Mesleki Eğitim Yasasını bilmesi gerektiğini vurgulayarak çalışmalarında başarı diledi.

 

Kaynak:www.haberler.com


Paylaş: 

Diğer Haberler