GELECEK NESİLLER DAHA YEŞİL

Karaman Belediyesi yeni bir ağaçlandırma seferberliği başlattı. Şehrin farklı bölgelerinde yürütülen çalışmayla 8 türde 15 bin ağaç ve 15 bin gül dikiliyor.

GELECEK NESİLLER DAHA YEŞİL

Gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanabilir bir kent bırakmayı hedefleyen Karaman Belediyesi, ağaçlandırma çalışmalarına hız verdi. Özellikle araç yolu güzergâhlarına dikilen ağaç ve bitkiler, kentin çehresini değiştirerek araçların oluşturduğu kirliliğin engellenmesine de katkı sağlayacak. 
Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: "Ağaç, şehirlerin en önemli ihtiyacıdır. Vatandaşlarımızın daha yeşil ve ferah bir Karaman da huzurlu bir yaşam sürmeleri için gayret ediyoruz. Park ve Bahçeler müdürlüğümüz, yol kenarları ve orta refüjlere Karamanın iklim ve toprak yapısına uygun türde 15 bin ağaç dikiyor. Leylandi, mavi servi, sedir, sofora, akasya, çınar, lükstrüm ve mazı türündeki fidanlar; Ereğli yolu, Üniversite yolu, Hastane yolu, 100. Yıl caddesi, İsmail Hakkı Konyalı Caddesi gibi ana güzergahlardaki refüj ve kavşaklara dikildi. Bununla birlikte 20 değişik türde, 15 bin gül ve çalı gurubu bitki de ekildikleri yerleri gül bahçesine çevirecek. Karamanın daha güzel bir şehir olması için çalışmalarımız devam edecek" dedi.    


Paylaş: 

Diğer Haberler