FLOWER SHOW İSTANBUL 2019 SONA ERDİ

11. kez kapılarını açan Flower Show İstanbul 14-16 Kasım tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

FLOWER SHOW İSTANBUL 2019 SONA ERDİ

11. kez kapılarını açan Flower Show İstanbul 14-16 Kasım tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Fuarda, her iklim koşulu ve toprak yapısına uygun çeşitli bitki, farklı ve yenilikçi peyzaj uygulamaları ile üretimdeki yenilikler sergilendi.

Birinci gün,

Flower Show İstanbul’da ilk gün resmi açılış töreni gerçekleştirildi.

Açılış programında; Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Savaş AKCAN, Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet DÜNDAR, Peyzaj Mimarları Odası (PMO) İstanbul Şube Başkanı Murat ERMEYDAN, Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail YILMAZ, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet ERİŞ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ağaç ve Peyzaj AŞ. Genel Müdürü Ali SUKAS, Cumhurbaşkanlığı Danışmanı İbrahim SÖNMEZ, Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur  konuşma gerçekleştirdi.

1. gün programında 3 ayrı oturum ile Süsbir panelleri gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasının ardından protokol eşliğinde stantlar gezildi.

Gün sonunda ise SÜSBİR’in Gala yemeği gerçekleştirildi.

İkinci Gün,

4 Oturumdan oluşan Paneller ve sunumlar gerçekleştirildi.

Globalleşen Dünyada İklim Değişikliği Ve Tasarımda Yeni Trendler, İklim Krizi Peyzaj Mimarlığı ve Bitkisel Üretim, PMO İstanbul Şubesi Paneli ve Peyzaj Gülleri Tanıtım Sunumu gerçekleşti.

Sakarya Fidan A.Ş tarafından tanışma kokteyli düzenlendi, Sakarya’nın yöresel ürünleri olan kabak tatlısı ve keşkek ikram edildi. Kokteyle birçok firma sahibi ve ziyaretçi katılım gösterdi.

Gün sonunda Cemer’in gerçekleştirmiş olduğu Uluslararası 3.Cemer Düşten Gerçeğe Tasarım Yarışması kazananları ödülleriyle buluştu. Ödül sahipleri Protokol üyeleriyle fotoğraf çekildi.

Üçüncü gün,

11.15’de başlayan “Güvenli Parklar, Sağlıklı Yarınlar” konusuna değinildi, Soru ve cevaplar ele alındı.

13:00 - 14.00’ de ise 2. Oturum Paneli “Eğlence ve Rekreasyonun Mutluluğa Katkısı” konusu ele alındı.

125 stantta yaklaşık olarak 150 firmaya ev sahipliği yapan Flower Show İstanbul 16 Kasım’da sona erdi.


Paylaş: 

Diğer Haberler