FLORPLANT KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI

Bu yıl ikincisi düzenlenen Florplant Süs Bitkileri ve Peyzaj Mimarlığı Fuarı Antalya Cam Piramit’te açıldı. 60 katılımcının yer aldığı fuar, 4 gün boyunca ziyaretçilerini ağırladı.

FLORPLANT KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI

 

 

Bu yıl ikincisi düzenlenen Florplant Süs Bitkileri ve Peyzaj Mimarlığı Fuarı Antalya Cam Piramit’te açıldı. 60 katılımcının yer aldığı fuar, 4 gün boyunca ziyaretçilerini ağırladı.

 

4 gün sürdü

Florplant Süs Bitkileri ve Peyzaj Mimarlığı Fuarı 26 Eylül Çarşamba günü saat 11:00’da yapılan açılış töreni ile başladı. Açılış törenine Antalya Vali Yardımcısı Hakkı Logoğlu, Peyzaj Mimarları Odası Antalya Şube Başkanı Teoman Akçalı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Tarık Bilal Dede, Türkiye Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Genel Sekreteri Özkan Aydın, Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği Süs-Bir Başkanı Abdullah Okul başta olmak üzere geniş bir katılım oldu. Fuar açılış kurdelesini kesen konuşmacılar, protokol ile birlikte fuarı ziyarette bulunup, katılımcılar ile standlarında sohbet ettiler.

4 gün boyunca 10:00-19:00 saatleri arasında kapılarını ziyaretçilerine açan fuarın açılış töreninde konuşan Agoras Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Dükkancı: “Antalya 2016 EXPO’ya hazırlanırken Süs Bitkileri ve Peyzaj Mimarlığı konusunda bir fuar yapmanın ihtiyaç olduğunu tespit ettik.

 

İlgi odağı oldu

26-29 Eylül 2012 tarihleri arasında uluslararası düzeyde organize edilen Florplant Fuarı’nın İtalya, Yunanistan, Rusya, İran, Bahreyn, Mısır’dan katılımcıları oldu. Antalya Cam Piramit’te gerçekleştirilen fuara Türkiye’den 49, yurt dışından ise 11 firma katıldı. Süs Bitkileri ve Peyzaj Mimarlığı sektöründen üreticilerin, ihracatçıların ve uygulamacıların katıldığı fuarı; belediyelerin- otellerin park ve bahçe müdürleri, satın alma müdürleri, inşaat müteahhitleri, yurtdışından ürün almak isteyen firma yetkilileri, yurtdışına ürün satmak isteyen üreticiler ve bahçesine özen gösteren villa sahipleri de ziyaret etti. Sektöre dair yeniliklerin sunulduğu Florplant, ayrıca ihtisas fuarı olma özelliği de taşıyor. Geçen yıl ilki yine Cam Piramit'te düzenlenen fuar bu sene de EXPO 2016’ya hazırlanan Antalya’da sektör mensuplarının ilgi odağı oldu. 


Paylaş: 

Diğer Haberler