FLORPLANT, ARTIK ŞUBAT AYINDA DÜZENLENECEK

Agoras Fuarcılık, Şubat ayında 3’ncü kez düzenlenecek olan Florplant Süs Bitkileri ve Peyzaj Mimarlığı Fuarı için hazırlıklara başladı.

FLORPLANT, ARTIK ŞUBAT AYINDA DÜZENLENECEK

Fuar şubat ayında

Agoras Fuarcılık, Florplant Süs Bitkileri ve Peyzaj Mimarlığı Fuarını 3ncü kez Cam Piramitte organize etmek için hazırlıklara başladı. Geçen senelerde Eylül ayında organize edilen fuarın tarihi bu sene katılımcı firmaların da isteği ile 20 -23 Şubat 2014e taşındı.

Yeni tarihinden dolayı mevsimlik süs bitkilerinin de sergileneceği fuarın ürün profilinde bir değişiklik olmayacak. Fuarda, iç ve dış mekân süs bitkileri, tohumlar, fideler, fidanlar, gübreler, saksılar, çiçekçilik ambalaj malzemelerinin yanı sıra peyzaj dekorasyon ürünleri, bahçe malzemeleri, mobilyaları da fuarın ürün grupları arasında yer alacak. Fuar tarihinin değişmesiyle katılımcı profilinin genişlemesi de bekleniyor. Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Agoras Fuarcılık Genel Müdürü Mehmet Dükkancı: "3ncüsünü hazırladığımız Florlant Süs Bitkileri ve Peyzaj Mimarlığı Fuarında bu yıl önemli değişikliklerle huzurlarınızdayız. Artık Florplant Fuarımızı sonbahar yerine ilkbaharda, Antalyada sektörün ilk mevsimlik çiçeğin açtığı tarihte, otel tadilatlarının, bahçe düzenlemelerinin henüz başlamadan önceki tarihte düzenliyoruz." dedi.

 

Daha etkili olacak

Dükkancı: "2 yıldır düzenlediğimiz Florplant Süs Bitkileri ve Peyzaj Mimarlığı fuarına katılan tüm firmalarla geçtiğimiz yılın sonunda bir anket gerçekleştirdik. Katılımcılarımıza fuarımızın ne zaman düzenlenmesinin daha anlamlı olacağını, nasıl bir kimliğe bürünmesinin daha doğru olacağını sorduk. Fuarımıza katılan firmaların büyük bir çoğunluğu fuarımızın her yıl Şubatın ikinci yarısında düzenlenmesini talep etti. Bu tarihin istenmesinin en önemli sebebi de, Antalyada ve güeneyde  mevsimlik çiçek üreten bir çok firma ilk çiçeğini 15-28 Şubat tarihleri arasında elde etmektedir. Ülkemizin ilk mevsimlik çiçeklerinin açtığı bu tarihte, mevsimlik çiçek ihtiyacı olanlar sezonun ilk mevsimlik çiçeğini görmeye ve sipariş vermeye başlamaktadır. Bu tarihlerde, belediyeler, otelciler, inşaat müteahhitleri ve diğer fidancılar doğal olarak Antalyaya gelmekte ve mevsimlik çiçek üreticilerini gezmektedir. İşte böyle bir tarihte fuarın düzenlenmesinin çok daha etkili olacağı katılımcılar tarafından tarafımıza bildirildi. Katılımcılarımızdan gelen bu talebi değerlendirdik ve biz de fuarımızı bu tarihlere aldık." diye konuştu.

 

Tüm katılımcılara açık

Genel Müdür Dükkancı: "Bununla beraber katılım fiyatlarımızı da bir nebze düşürdük ki, fuarımızın katılımcıları daha büyük alanlarda fuarımıza katılabilsinler. Bu günlerde yerleşim planımızı tüm katılımcılarımıza açtık. Ön hazırlık aşamasında bir çok katılımcımız ile görüşme fırsatımız oldu. Görünen o ki bu yıl fuarımız daha renkli daha kalabalık daha hareketli olacak. EXPO 2016ya hazırlanan Antalyada tüm süs bitkileri üreticilerini, tüm bahçe yapımcılarını ve tüm peyzaj mimarlığı proje uygulama şirketlerini, tedarikçileri fuarımıza bekliyoruz. Tabi doğal olarak otel bahçelerinin, belediyelerimizin park bahçe yöneticilerini müteahhitlerimizi, peyzaj uygulamacılarımızı da rengarenk bir fuarda sıcak ticaretin döndüğü bir ortamda verimli bir fuara bekliyoruz. 20-23 Şubat 2014 tarihleri arasında düzenlediğimiz 3ncü Florplant Süs Bitkileri ve Peyzaj Mimarlığı Fuarında, keyifli, rengarenk ve verimli bir ticaret ortamında görüşmek dileğiyle." dedi.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler