FAKIBABA TARIM BAKANI

Kabinede revizyon yapıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in yerine Ahmet Eşref Fakıbaba yeni Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı oldu.

FAKIBABA TARIM BAKANI

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan görüşmenin ardından yeni Bakanlar Kurulunu kamuoyuna açıklayan Başbakan Yıldırım, isimleri açıkladı. Ahmet Eşref Fakıbaba yeni Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı oldu. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ise kabinede yer almadı.

AHMET EŞREF FAKIBABA

6 Aralık 1951 tarihinde Birecikde doğan Türk siyasetçi. 2009da bağımsız olarak girdiği yerel seçimlerinde 77.997 oy alarak (%44) Şanlıurfa büyükşehir belediye başkanı seçilmiştir. 22 Ocak 2013te, halen belediye başkanlığı görevini devam ettirirken, AK Partiye katılmıştır.

BİYOGRAFİSİ

Birecik Lisesini başarıyla tamamlayıp, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı ve 1975 yılında mezun oldu. 1982 yılında İstanbul Taksim ilkyardım hastanesinde genel cerrahi uzmanlığını tamamladı.

Aynı yıl Iğdır Devlet Hastanesinde göreve başladı. 2 yıl Başhekimlik yaptıktan sonra 1984 yılında Birecik Devlet Hastanesine geçiş yaptı.

1992 yılında Şanlıurfa SSK Hastanesine tayin oldu. 1994-2004 yılları arasında 11 yıllık Başhekimlik hizmetinin ardından 28 Mart 2004 tarihindeki seçimlerde AKPden belediye başkanlığına aday oldu ve kazandı.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde ise bağımsız aday oldu ve yine kazandı. Sonradan Saadet Partisine katılmış ancak Numan Kurtulmuşun partiden ayrılış nedenini göstererek partiden istifa etmiştir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.


Paylaş: 

Diğer Haberler