EXPOYU 2 MİLYON KİŞİ ZİYARET ETTİ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelikin Yönetim Kurulu Başkanı olduğu EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın 45’inci Yönetim Kurulu Toplantısı İstanbulda yapıldı.

EXPOYU 2 MİLYON KİŞİ ZİYARET ETTİ

Bakan Çelik: “EXPOyu 2 milyon kişi ziyaret etti”

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelikin Yönetim Kurulu Başkanı olduğu EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın 45’inci Yönetim Kurulu Toplantısı İstanbulda yapıldı. Toplantının sonunda bir açıklama yapan Bakan Çelik, “Hepimizi üzen olaylara rağmen 2 milyon vatandaşımız EXPO’yu ziyaret etti” dedi.

 

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve diğer yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Fırat Işık tarafından çalışma ve faaliyetler hakkında detaylı bilgi sunuldu. Açılıştan bu yana geçen dört aylık süreçteki ziyaretçi sayısı, hedeflenen rakamlar ve EXPO 2016 organizasyonu sonrası alanın geleceği gibi konular yönetim kurulu toplantısında ele alındı.

 

EXPO hak ettiği değeri alamadı

 

Yönetim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Bakan Çelik, “Türkiye’de yaşanan süreci dikkate aldığınız zaman gerçekten EXPO gibi son derece önemli bir eser gerektiği değerini bulamadı. Çok ciddi bir yatırım gerçekleştirildi. Ama Türkiye’de siyasi anlamda ve gerçekten hepimizi üzen olayların yaşanmasından dolayı EXPO hak ettiği değerini alamadı. Buna rağmen 2 milyon vatandaşımız EXPO’yu ziyaret etti. Ben inanıyorum ki 30 Ekim itibariyle bu rakam 4 milyonu aşacak. Bir taraftan da EXPO 2016 sanatçıların akınına uğradı. Yaşanan hadiselerden dolayı da bazı etkinlikleri kısmalarımız söz konusu. Olumsuz olaylara rağmen EXPO, Antalya’ya bir ruh ve heyecan verdi. Uluslararası düzeyde EXPO’nun konuşulmasını arzu ederdik ama gündemin buna müsaade etmediği de açık” dedi.

 

En doğru kararı vereceğiz

 

EXPO’nun ve sergi alanının EXPO 2016 organizasyonu sonrası ne olacağının da Yönetim Kurulunca ele alındığını belirten Bakan Çelik, “Önümüzdeki ay EXPO’nun geleceği ile ilgili ‘EXPO-Antalya ilişkisi nasıl olacak?’ bunları konuşacağız. 30 Ekim’den sonra EXPO, Bakanlığın uhdesine geçiyor. Bu nasıl olacak, hem yönetimde hem de Hükümet nezdinde görüşüp en doğru kararı vereceğiz” ifadesini kullandı.


Paylaş: 

Diğer Haberler