EXPODA DİKKAT ÇEKEN SERGİ

Emekli öğretmen Hikmet Özkaya, atık kâğıtları kullanarak yaptığı 16’ncı kişisel sergisini EXPO 2016 Antalya Ajansı Fuayesinde açtı.

EXPODA DİKKAT ÇEKEN SERGİ


Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Şuiçmez, sanatçı Hikmet Özkaya ile birlikte yaptı. Serginin hayırlı olması dileğinde bulunan Suiçmez, görsel güzelliğinin yanı sıra, kâğıtların kullanılması sonucu yapılan tabloların yer aldığı serginin EXPO 2016 Antalya Ajansında açılmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Toplumda çok fazla kâğıt israfı olduğunu belirten Sanatçı Hikmet Özkaya ise, "Kâğıtların yapımında ağaçlar kullanılıyor. Bizlerin bilinçsiz davranışları ve israfı ise ormanlarımızın yok olmasına neden oluyor. Buna dikkat çekmek için böyle bir sergi açtım.

Konuşmaların ardından EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez, Genel Sekreter Yardımcısı Rıdvan Mescioğlu sanatçı Hikmet Özkaya ile birlikte açılış kurdelesini keserek, sergiyi gezdi.

Sanatçı Özkaya Expo 2016 Antalya için özel olarak tasarladığı şakayık, çocuk ve kelebeklerin bulunduğu tabloya hayal bahçesi adını verdiğini söyledi.  


Paylaş: 

Diğer Haberler