EXPO ALANINA 5 BİN 970 ADET AĞAÇ DİKİLECEK

EXPO 2016 Antalya alanında incelemelerde bulunan AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

EXPO ALANINA 5 BİN 970 ADET AĞAÇ DİKİLECEK

İncelemede bulundu

AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, EXPO 2016 Antalya alanında incelemelerde bulundu. Partisinin Aksu İlçe teşkilatı yöneticileri ile birlikte alana gelen Milletvekili Badak, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay ve EXPO yöneticilerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Gülay: "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M. Mehdi Ekerin katılımıyla 23 Ağustos günü sedde, drenaj, sedde üstü yol ve EXPO Gölünün temeli atıldı. Bu çalışmaları yılsonuna kadar bitirip, alana ağaç dikmeye başlayacağız. İlk etapta 5 bin 910 ağaç dikilecek" dedi.

 

5 ayda bitirilecek

EXPO 2016 Antalyanın Aksu halkını heyecanlandırdığını ve böyle büyük bir organizasyonun ilçeye sağlayacağı katkıyı bildiklerini belirten Badak, gerek Aksu, gerekse Antalyadan birçok kişi ve sivil toplum kuruluşunun bu büyük organizasyonla ilgili düşünceleri olduğunu söyledi. Badak, 23 Ağustosta başlayacak alt yapı çalışmasının 5 ay gibi kısa bir sürede bitirilecek olmasının memnuniyet verici olduğunu belirtti.

 

‘Katkı sağlayacak

 

Badak, şöyle devam etti: "Ülkemizin üstlendiği en büyük organizasyonun şehrimizde yapılacak olması büyür bir fırsat. Turizm ile birlikte bir tarım şehri olan Antalyaya EXPO, büyük katkı sağlayacaktır. EXPOnun ülkemize yakışır bir şekilde gerçekleşmesi için tüm vatandaşlarımızın, şehrin dinamiklerinin elinden gelen desteği vermesi gerekir." diye konuştu.


Paylaş: 

Diğer Haberler