EXPO 2016 İÇİN YENİ ÖNERİLER

EXPO 2016 Antalya yedinci Konsey Toplantısı, Antalya Valisi ve Konsey Başkanı Sebahattin Öztürk başkanlığında yapıldı.

EXPO 2016 İÇİN YENİ ÖNERİLER

EXPO 2016 Antalya kapsamında uygulanabilecek yeni projelerin ele alındığı konsey toplantısında ilk olarak yapılan faaliyetlerle ilgili bir film gösterildi. Çalışma gurupları ve konsey üyelerinin ele alındığı toplantının amacının yeni fikirlerin ortaya çıkması olduğunu belirten Vali Sebahattin Öztürk, burada kabul gören fikirlerin uygulanması için yönetim kuruluna taşınacağını belirtti.

Ciddi bir çalışma içinde olduklarını anlatan Vali Öztürk, EXPO 2016 Antalyanın en mükemmel şekilde hayata geçirilmesi için yeni projelerin olduğunu ve bunu değerlendirdiklerini kaydetti. Vali Öztürk. Konsey toplantılarının amacının yaratıcı fikirlerin ortaya çıkması olduğunu ifade etti.

Toplantıda ilk olarak EXPO Konseyi Uluslararası Organizasyon Çalışma Grubu "Communities in Bloom Projesi" gelişme raporunu Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu sundu. 

Altyapı Yatırım Çalışma Grubu ve Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer, "Çocuk Teknoloji Bahçesi" projesinin sunumunu gerçekleştirdi. EXPO alanında oluşturulacak teknoloji bahçesiyle çocukların bilim ve teknolojiyi daha iyi öğrenmelerini ve kavramalarını sağlamayı amaçladıklarını belirtti.  

Kreatif Çalışma Gurubu Başkanı, Akdeniz Üniversitesi Genel Sekreteri Bahadır Kerimoğlu, Tema Yazılımı kapsamında hazırlanan Tema Kılavuzunun sunumunu gerçekleştirdi. Akdeniz Üniversitesi Görme Engelli Birim Sorumlusu Sarper Arıkan da, engelsiz bir Expo gerçekleştirmek için bazı önerilerde bulundu. Toplantıda Mimar Halime Özsüt Şenol, EXPO 2016 Antalya alanındaki mimari yapılarla ilgili son gelişmeleri konsey üyelerine açıkladı.

Toplantının sonunda Vali Sebahattin Öztürk, yapılan tüm sunumları ve önerilen projeleri Yönetim Kuruluna sunmak üzere oyladı. Tüm projeler, oy birliği ile kabul edildi. Konsey toplantısı sonunda, konsey üyeleri birlikte iftar yaptı. 


Paylaş: 

Diğer Haberler