EXPO 2016 ANTALYAYA BAMBU BAHÇESİ

Uluslararası Bambu ve Rattan Topluluğu Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Li Zhiyong, EXPO 2016 Antalyaya katılıp bambu bahçesi kurmak istediğini bildirdi.

EXPO 2016 ANTALYAYA BAMBU BAHÇESİ

EXPO 2016 Antalya Ajansından yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği Genel Kurulu için Çin Halk Cumhuriyetinin Qingdao kentinde bulunan EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay başkanlığındaki heyet, ülke ve uluslararası kuruluşların temsilcileri ile görüşmelere devam ediyor.

 

Gülay, INBAR Genel Müdür Yardımcısı Li Zhiyong başkanlığındaki heyetle görüştü. Görüşmede 2016 yılında Antalyada düzenlenecek botanik EXPO hakkında bilgi veren Gülay, "EXPO 2016 Antalyaya sizin de bir bahçe ile katılmanızı istiyoruz. Böyle bir bahçe EXPO 2016ya renk katacak ve ilgiyi artıracaktır" ifadesini kullandı.

 

EXPO 2016 Antalyaya katılmak istediklerini belirten Li Zhiyong ise "INBAR olarak, Türkiyede düzenlenecek bu ilk EXPOda mutlaka bulunmak istiyoruz ve bambuyu EXPO 2016 Antalyaya katılacak misafirlere tanıtmak istiyoruz" dedi.

 

INBARa 40 ülkenin üye olduğunu belirten Li Zhiyong, Türkiyenin üyeliği konusunda gerekli girişimlere başlamak istediklerini sözlerine ekledi.


Paylaş: 

Diğer Haberler