EXPO 2016 ANTALYA ,YEŞİL ŞEHİRLER KONFERANSINDA

Singapur’da düzenlenen Yeşil Şehirler Konferansına, EXPO 2016 Antalya Ajansı yöneticileri de katılarak, incelemelerde bulundu.

EXPO 2016 ANTALYA ,YEŞİL ŞEHİRLER KONFERANSINDA

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay başkanlığındaki Expo heyeti, 17-20 Ağustos 2014 tarihleri arasında Singapurda düzenlenen Yeşil Şehirler, Parklar ve Yağmur Suyu Yönetimi Konferansına katıldı. 2015 yılında Antalyada yapılması planlanan Yeşil Şehirler Konferansı ile ilgili görüşmeler yapan Gülay, EXPO 2016 Antalyada en büyük kazanımların gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakmak amacıyla yapılacak çalışmalarla olacağını belirtti.

Yeşil Şehirler Konferansının Antalyada EXPO 2016 Antalya organizasyonu ile yapılmasının önemli olduğunu belirten Gülay "Bu çalışma kapsamında öncelikle Antalya genelinde bir grup çalışması yapılması ve problemlerin ortaya çıkarılması gerekir. Farklı paydaşlarla bu çalışmayı güçlendirmeliyiz" dedi.

Konferans programı kapsamında Singapurda Eko-park, Botanik Bahçesi, Çatı Bahçesi, yağmur suyu yönetimi uygulama alanları gezilerek incelemelerde bulunuldu.


Paylaş: 

Diğer Haberler