EXPO 2016 ANTALYA, HOLLANDAYA TANITILDI

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Şuiçmez, Lahey Büyükelçiliği’nde Hollandalı yetkililere ve sektör temsilcilerine EXPO 2016’yı anlattı.

EXPO 2016 ANTALYA, HOLLANDAYA TANITILDI

Laheyde Türkiye Büyükelçisi Süleyman Arslanın da katıldığı sunumda Genel Sekreter Suiçmez, Hollandanın bahçecilik sektöründe dünyanın önde gelen ülkelerinden olduğuna dikkat çekti. Hollandanın EXPO 2016ya katılmasını beklediklerini vurgulayan Genel Sekreter Suiçmez, "Hollandaya kendimizi anlatıyoruz. Hollandalı dostlarımızın izah ettiği gibi, konuyla ilgililer. Bu katılımın EXPOnun içeriğinin zenginleşmesi açısından önem arz ettiğini anlattık" dedi.

 

Genel Sekreter Suiçmez, EXPO 2016nın bahçecilik sergisinin yanında ülkelerin teknolojik gelişmelerini de sergileyecekleri bir ortam olduğuna vurgu yaptı, Hollandalı yetkililere ve sektör temsilcilerine proje hakkında detaylı bilgi sundu.

 

Lahey Büyükelçisi Süleyman Arslan da Türkiye ile Hollanda ilişkilerinin iyi düzeyde olduğunu belirtirken, EXPO 2016ya katılım konusunda önümüzdeki günlerde Tarım Bakanı ile görüşeceğini söyledi. Büyükelçi Arslan, iki ülke arasında başta süs bitkiler ve çiçekçilik olmak üzere iyi ilişkilerin EXPO 2016 ile pekişeceğini ve stratejik işbirliğine dönüşmesini arzu ettiklerini belirtti.


Paylaş: 

Diğer Haberler