EXPO 2016 ANTALYA, GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE AÇILACAK

Türkiye’nin ilk EXPO’su EXPO 2016 Antalya 22 Nisan Cuma günü gerçekleşecek görkemli bir törenle resmen açılacak.

EXPO 2016 ANTALYA, GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE AÇILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, yabancı devlet başkanları, bakanlar, büyükelçiler ve binlerce davetlinin katılımıyla gerçekleşecek resmi açılış töreninde unutulmaz bir görsel şov yaşanacak. 
Yaklaşık 4 yıllık bir emeğin sonucu olarak ortaya çıkan, Türkiyenin ilk EXPOsu EXPO 2016 Antalya, kapılarını açmaya hazır. 22 Nisan günü gerçekleşecek resmi törenle açılacak olan EXPO 2016 Antalya, 23 Nisanda da ilk ziyaretçilerini ağırlayacak. 
Yerli ve yabancı binlerce davetlinin katılacağı resmi açılış töreni, Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliğinin (AIPH) Kongre Merkezi fuayesinde düzenleyeceği resepsiyon ile başlayacak. Tören daha sonra Kongre Merkezinde İstiklal Marşının okunması ve bayrak töreniyle devam edecek. 
Törenin devamında Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH) Başkanı Bernard Oosterom, Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) Genel Sekreteri Vincente Loscertales, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  EXPO 2016 Antalya Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Çelik, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmalarını yapacak. 
Konuşmaların ardından ise davetliler sergi alanı batısında yer alan ülke bahçelerini ziyaret edecek. Ziyaretin ardında ise EXPO Şakayık Terasına geçecek davetliler EXPO Kulesi önünde yer alan meydana kurulan sahnede ve EXPO gölü içerisinde sergilenecek gösteriyi izleyecek. Gösteriye EXPO gölünde sunulacak su, ses ve ışık gösterisi renk katacak.


Paylaş: 

Diğer Haberler