EXPO 2016 ANTALYA EKİBİ TAYLANDDA

EXPO 2016 Antalya Ajansından üç kişilik bir heyet, 2006 ve 2012 yıllarında Chang Mai şehrinde düzenlenen EXPO çalışmalarını incelemek üzere Taylanda gitti.

EXPO 2016 ANTALYA EKİBİ TAYLANDDA

 

EXPO 2016 Antalya Ajansı'ndan üç kişilik bir heyet, 2006 ve 2012 yıllarında Chang Mai şehrinde düzenlenen EXPO çalışmalarını incelemek üzere Tayland'a gitti

Tayland'a yapılan inceleme gezisine; EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay, EXPO Danışmanı Necil Nedimoğlu ve Botanik grubu çalışanlarından Başak Calayer katıldı. Heyet üyeleri, Tayland'da yetkililerle görüşerek EXPO organizasyonu hakkında bilgi aldı

İnceleme gezisi dönüşünde açıklama yapan EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay, "Genel olarak Tayland'da yapılan EXPO'lar ve özel olarak da Chang Mai şehrinde düzenlenen EXPO çalışmaları hakkında bilgi almak ve bunların nasıl yürütüldüğünü yerinde görmek istedik. Tayland'daki EXPO çalışmalarını yürüten ekiple görüşmeler yaptık. Hazırlık ve uygulama sürecinde izledikleri yol, EXPO 2016 Antalya çalışmalarını yürütürken bizlere fikir verecek." diye konuştu.

Tayland Tarım Bakanlığı Bahçecilik Araştırma Enstitüsü yetkilileri ile görüştüklerini belirten Gülay, "Bakanlığın bu parkın nasıl değerlendirileceği konusunda izlediği yol, kullanım şekli ve alanın bakım koşulları konularında görüş alışverişinde bulunduk. 30 yıl önce kurulan ve dünyanın en büyük botanik parklarından olan Nongnooch Park, Kraliçe Sirikit Botanik Bahçesi ve Tayland Kralı'nın himayesinde kurulan vakıf aracılığı 30 yıldır faaliyet gösteren Royal Project alanlarını inceledik ve teknik ekipten bilgiler aldık." dedi.

Kaynak:www.timeturk.com


Paylaş: 

Diğer Haberler