ENGELLİ BİREYLERİN BAHÇIVANLIK KURSU BAŞLADI

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Antalya Engelli Bireyler Derneği ve İŞKUR işbirliğinde engellilere yönelik düzenlediği iş garantili mesleki eğitim kursu başladı.

ENGELLİ BİREYLERİN BAHÇIVANLIK KURSU BAŞLADI

 

Antalya  Büyükşehir Belediyesi'nin,Antalya Engelli Bireyler Derneği ve İŞKUR işbirliğinde engellilere yönelik düzenlediği garantili mesleki eğitim kursu başladı.

Özel Büyükşehir Özel Eğitim Uygulama Merkezi'nde yürütülen projeyle zihinsel ve fiziksel engellilere yönelik bahçıvanlık kursu verilecek. Kursa ilk etapta 10 engelli vatandaş katıldı. İlk derse aileleriyle gelen engelli bireylerin heyecanı gözlerine yansıdı. Aileler de memnuniyetlerini dile getirdi.

Kursiyerlerden Ömer Cihan Ulukan'ın annesi Hanife Ulakan, böyle bir projenin başlatılmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, "Çocuklar ve bizim açımızdan çok iyi oldu. Zaman geçirecekler ve meslek öğrenecekler" dedi. Nuran Ketiş ise, Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ederek, "Çocuklarımızın değeri anlaşılacak. İyi bir eğitim alarak toplum içine girecekler. İyiyi doğruyu öğrenecekler. Meslek edinme şansları olacak" diye konuştu.

 

Kaynak: www.stargundem.com


Paylaş: 

Diğer Haberler