EN GÜZEL BAHÇE SİZİNKİ OLABİLİR

EN GÜZEL BAHÇE SİZİNKİ OLABİLİR

Keçiören Belediyesi kişi başına düşen yeşil alan miktarını 2,2 m²den 5,5 m²ye çıkararak daha yeşil bir şehir oluşturma gayretini sürdürüyor. Keçiörenlilerin doğa ve çiçek sevgisini güçlendirmek, yeşille ilgili çalışmalarını ödüllendirmek ve daha güzel bir Keçiöreni birlikte ortaya çıkarmak amacıyla en güzel  bahçe-  balkon ve pencere yarışması düzenleniyor.

Dört yıldır yapılan yarışma ile Keçiörende ikamet eden vatandaşların yeşile karşı duyarlılığı ve doğa sevgisi de pekiştiriliyor. Keçiörenliler 1 Ağustos - 31 Ağustos arasında yarışma başvurularını Keçiören Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne şahsen yapabilecekler.

Başvurular neticesinde Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Akın Jüri Başkanlığında Keçiören Belediyesi, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü ve Peyzaj Mimarlar Odası Ankara Şubesi temsilcilerinden oluşan jürinin değerlendirmesiyle dereceye girenler belirlenecek.

BİRBİRİNDEN CEZBEDİCİ ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULACAK

Değerlendirme sürecinin ardından dereceye girenler 12 Eylül tarihinde Alija İzzetbegoviç Parkında yapılacak törenle ödüllerine kavuşacaklar.

Keçiörende yaşayan herkesin katılacağı yarışmada "En Güzel Bahçe" kategorisinde birinci olan yarışmacıya 1 adet bambu oturma grubu, ikinci olan yarışmacıya 1 adet aile salıncağı, üçüncü olana ise 1 adet ikili oturma grubu hediye edilecek. "En Güzel Balkon" kategorisinde 1. olan tekli salıncak, 2. olan sallanan sandalye, 3. olan ise elektrikli semaver ödülünün sahibi olacak. "En Güzel Pencere" kategorisinde ise 1. olana sallanan sandalye, 2. olana ikili oturma grubu, 3. olana ise elektrikli semaver ödülü verilecek.

Pencere ve balkonların apartmanların şehre bakan yüzü olduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Bu yarışmadaki amaçlarımızdan biri pencere ve bahçelerin güzelleştirilmesini teşvik etmektir. Çünkü çiçeklerle süslenen pencereler, bakımlı bahçeler ve renkli balkonlar şehrimizi de güzelleştirecektir, çocuklarımıza doğa sevgisini aşılamanın ve çevreye duyarlılığımızın bir başka göstergesi de bu yarışma olacaktır" dedi.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler